Alexa

Gönüllere Dokunan Ozan Arif'i (Şirin) Kaybettik

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli sanatçılarından biri olan Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Gönüllere Dokunan Ozan Arif'i (Şirin) Kaybettik

Türkiye'nin yakından tanıdığı Ozan Arif  tedavi gördüğü hastanede sabaha karşı hayatını kaybetti. Ülkücü milliyetçi camianın uzun yıllardır sesi olan sanatçı Ozan Arif, 69 yaşında idi.

Bir süredir kanser tedavisi gören Ozan Arif’in durumu, hastalığına bağlı çeşitli komplikasyonların gelişmesi üzerine ağırlaştı. Ozan Arif'in, sabaha karşı 04.50'de Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

69 yaşındaki Ozan Arif, bir süredir gırtlak kanseri ile mücadele ediyordu.

Türk milletinin yetiştirdiği nadide sanatçılardan biri olan Ozan Arif, aşık geleneğinin yaşayan en güçlü temsilcisi olmuştu.

OZAN ARİF'İN CENAZESİ CUMARTESİ GÜNÜ KALDIRILACAK

Vefat haberini sosyal medyadan paylaşan oğlu Mehmet Arif Şirin, cenazenin cumartesi günü Samsun'dan kaldırılacağını açıkladı. Mehmet Arif'in açıklaması şöyle:
"Babam Ozan Arif Şirin bu sabah saat 04:50’de Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.Cenazesi 16 Şubat 2019 cumartesi günü saat 10:00!da Samsun, Atakum / İnecusu, Yalı mah. 6003. Sokaktaki evimizden alınarak Büyük Cami’de kılınacak öğle namazına muteakip Kıranköy mezarlığına defnedilecektir.

OZAN ARİF'İN DAHA ÖNCE YAPTIĞI AÇIKLAMA

2017 yılında geçirdiği ameliyat sonrasında sağlığına yeniden kavuşan Ozan Arif'te bir süre sonra yeniden kanser hücrelerine rastlandı. 2018 yılına geçirdiği ağır tedavi süreciyle ilgili bir mektup kaleme alan yaşadıklarını sevenleriyle paylaşıyordu:"...Yapılan son kontrolümde tekrar nüksettiğini, tekrar aynı tedaviyi uygulayacaklarını söyledi doktorlarımız…Şimdi tekrar aynı tedaviyi tekrarlıyorlar.İşte o sebeple seyrek yazıyor, seyrek paylaşımlar yapıyorum. Elbette ki Allah'ın dediği olur.Ancak Allah’ın verdiği aklın gereğini yerine getirmekle mükellefiz. Kanserden daha büyük dert olan, adaletsizliklere, kahpeliklere teslim olmadım ki kansere teslim olayım. demişti,

Aha Geldim Gidiyorum

Yalan dünya işte senden, 
Aha geldim, gidiyorum.
Kalanlara selam benden, 
Aha geldim, gidiyorum.

Var mı sana gelip kalan, 
Baştan başa murad alan, 
Varın yoğun hepsi yalan
Aha geldim, gidiyorum.

Dereyi aş, tepeyi aş, 
Sonu yoktur dolaş dolaş, 
Günden güne yavaş yavaş, 

Aha geldim, gidiyorum.

Yalan dünya sana böyle
Kimler konup göçtü söyle, 
Ben de işte aynen öyle
Aha geldim, gidiyorum.

Gülemedim şöyle bir gün, 
Senelerim geçti sürgün
Gönül sevdiğine dargın, 
Aha geldim, gidiyorum.

Arif der ki: bunca yıl ay
Geldi geçti vay dünya vay! 
Yaşamaksa yaşadım say, 
Aha geldim, gidiyorum.

Ozan Arif

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 10:14
YORUM EKLE