Güroymak'ta tuzaklanan bomba imha edildi

Bitlis'in Güroymak ilçesinde, yapılan bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, yol kenarına tuzaklanan bombayı imha etti.

Güncel 17.04.2016, 13:50
Güroymak'ta tuzaklanan bomba imha edildi
Güroymak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kavunlu Köyü yoluna bomba döşendiği ihbarı üzerine harekete geçti. Bölgeye intikal eden güvenlik güçleri, yaptıkları arama-tarama faaliyeti sonucunda, asfalt yolun kenarına tüp içerisine yerleştirilmiş bombayı belirledi. Bulunduğu yerden çıkarılan patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından kontrollü şekilde imha edildi.

Bu arada 10. Motorlu Komando Tugayı, jandarma ve özel harekat polisleri tarafından, ilçe kırsalında yapılan operasyonlarda, PKK'lılara ait çok sayıda mühimmat, yaşam malzemesi ile sağlık malzemesi ele geçirildi.

Yapılan ihbarları değerlendiren güvenlik güçleri, ilçeye bağlı Yukarı Kolbaşı, Yayladere, Bölmedere, Kaleli, Kekliktepe ve Kavunlu köyleri kırsalında, PKK'ya ait 6 sığınak tespit ederek etkisiz hale getirdi. PKK'lıların silah deposu olarak kullandığı sığınakta, 4 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 9 adet şarjör, bol miktarda biksi, Amerikan piyade tüfeği m16 mühimmatı, kaleşnikof mühimmatı, sokak eylemlerinde kullanılmak üzere havai fişek ele geçirildi. Tespit edilen sağlık sığınağının içerisinde ise çok sayıda sağlık malzemesi bulundu. İki adet patlayıcı sığınağında da aküler, piller, akımölçer, kablo ve 50 kg amonyum nitrat, patlayıcı ile güçlendirilmiş 9 adet tüp, içi amonyum nitrat ile doldurulmuş salça ve yağ tenekeleri ele geçirildi. İki adet yiyecek sığınağında ise bol miktarda gıda bulundu.

Yorumlar (0)