Alexa


Haber Alınamayan Eylül İle İlgili Yeni Gelişme

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan 7 gündür haber alınamayan 8 yaşındaki Eylül ile ilgili yeni gelişme var.

Güncel 29.06.2018, 17:22 29.06.2018, 17:35
Haber Alınamayan Eylül İle İlgili Yeni Gelişme

Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftçi, yaz tatili için geldikleri memleketleri Ankara’nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi’nde Eylül, 22 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oyun oynamak için evlerinden çıkmış ve kaybolmuştu.

Durumun jandarmaya bildirilmesi üzerine asker ve AFAD ekibi olay yerine sevk edildi. Ancak 5 gün boyunca havadan ve karadan yapılan aramalara rağmen küçük kızın izine rastlanılamadı. 

Olayla ilgili bütün ihtimalleri gözönünde bulunduran Jandarma ekipler, ailenin köydeki komşuları U.K. ve annesi N.K.’nin ifadelerine başvurdu. İfadesinde çelişkili bilgiler veren U.K. gözaltına alınarak tutuklandı. 

jandarma ekipleri tarafından U.K.’nin otomobiline el konuldu. Jandarmanın yaptığı incelemede, aracın arka koltuklarının yıkandığı belirledi ve araçta kan izleriyle karşılaştı. Ekiplerin, araçta bulunan kan örnekleri ile ailenin kan örneklerinin yapılan DNA sonucunda uyuştuğunu tespit etti.
Hüzünlü baba İbrahim Yağlıkara, “Geçen hafta Cuma gününden beri kızım ortada yok. Hala bulunamadı. Devletimize güveniyoruz. İnşallah yavrumu öyle ya da böyle de bize getirecekler. Bizim içimiz kan ağlıyor. Umudum var. Umudumu yitirmedim. Rabbime güveniyorum, evladımı bana bağışladı. Onu bana bir kere verdi ve bir daha verecek İnşallah” dedi. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P