Habip Muruz, Onlar Hayvanlardan Geçinenlerdir

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habip Muruz, “Gerçek hayvan sever ile hayvan sever kisvesi altında hayvanlardan geçinenler ayırt edilmeli” dedi.

Güncel 04.10.2020, 14:15
Habip Muruz, Onlar Hayvanlardan Geçinenlerdir

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında hayvanlara yapılan fiziki şiddetin kabahat kapsamında değil, suç kapsamında değerlendirilmesi için kanuni düzenlemenin bir an önce Meclis’ten geçmesi gerektiğini kaydeden Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habip Muruz, “Gerçek hayvan sever ile hayvan sever kisvesi altında hayvanlardan geçinenler ayırt edilmeli” diyerek şöyle devam etti;

Onlar hayvanlardan geçinenlerdir

“Bugün 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü. Bu gün dünya çapında hayvan refahı standartlarını iyileştirmek ve hayvanlara nezaketle davranılması gerektiği konusunda farkındalık yaratmak için kutlanıyor. Hayvanlara yapılan fiziksel şiddet kabahat kapsamında değil, suç kapsamanında değerlendirilmesi için kanuni düzenleme bir an önce Meclis'ten geçmelidir. Hayvanlardan geçinmeyi profesyonel hayat tarzı haline getirenlerin amaçları hayvanlar için duydukları endişe değildir. Kimler boy gösterdikleri platformlarda diğer vatandaşlarımızı hayvanseverlikten uzaklaştırıyor ise onlar hayvanlardan geçinenlerdir. 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü kutlamalarının sadece sosyal medyada değil, gerçek hayatta da tavır alacak süründürülmesi dileği ile kutlu olsun.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık