“Had bilmek” ve “Ar etmek” erdemdir.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sözde bir yazarın öğretmenlerle ilgili hadsiz sözlerine ateş püskürdü

Güncel 22.09.2022, 23:12
“Had bilmek” ve “Ar etmek” erdemdir.

Talip Geylan, sözde bir yazarın öğretmenlerle ilgili hadsiz sözlerine ateş püskürdü. Başta kamu çalışanları olmak üzere, insanımızın ne yaşadığından, hangi sıkıntılarla boğuştuğundan ve ülkenin ekonomik koşullarından bihaber şekilde, kendi konforlu dünyasından toplumu izleyen bu hadsizliğe ve arsızlığa yuh dediğini belirtti.

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Geylan, “Kimsenin şüphesi olmasın; öğretmenlerimiz, böylesi “had bilmezlerden” de bu ülkeyi kurtarmak için var gücüyle gayret ortaya koymaya devam edecektir” diye konuştu.

“Had bilmek” ve “Ar etmek” erdemdir.

Ama sanırım bazıları için (ne şekilde olursa olsun) şöhretin getireceği rant iştahı, “erdemli” olmaya baskın geliyor. Başta kamu çalışanları olmak üzere, insanımızın ne yaşadığından, hangi sıkıntılarla boğuştuğundan ve ülkenin ekonomik koşullarından bihaber şekilde, kendi konforlu dünyasından toplumu izleyen bu hadsizliğe ve arsızlığa YUH diyorum! 
Böylesine çapsız ve terbiyeden yoksun bir anlayışın sahibini özür dilemeye çağırmayı da gereksizlik olarak görüyorum.  Kimsenin şüphesi olmasın; öğretmenlerimiz, böylesi “had bilmezlerden” de bu ülkeyi kurtarmak için var gücüyle gayret ortaya koymaya devam edecektir.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)