Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Tüm yurtta sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başladı. 21.00'de başlayan kısıtlama, pazartesi 05.00'e kadar devam edecek. Peki sokağa çıkma yasağından kimler muaf tutulacak?

Güncel 21.05.2021, 22:23
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı

1 Haziran'a kadar sürecek kademeli normalleşmede hafta sonu kesintisiz kısıtlamalar devam edeceği belirtildi. Bu akşam 21.00'de başlayan kısıtlama, pazartesi 05.00'e kadar devam edecek. Kısıtlamada polis ekipleri denetimlerini devam ettirecek.

Hafta sonu kısıtlama kapsamında kısıtlamadan kimler muaf tutulacak?

- Üretim, tedarik, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi zorunlu faaliyetlerde bulunanlar kısıtlamadan muaf tutulacak. Bu sektörlerde çalışanlar kontrollerde görev belgelerini göstermeleri zorunlu olacak.

- Fırın, bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

- Zorunlu ihtiyaçlar en yakın noktalardan araç kullanmaksızın giderilecek.
- Marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim, züccaciye, hırdavat gibi ürünler ve alkollü içecekler satılamayacak.

- Restoran, lokanta ve kafeler ise hafta sonu 07.00-24.00 saatleri arasında paket servis hizmeti verecek. AVM'ler hafta sonu kapalı olacak.

- Kısıtlama saatlerinde özel araçla şehirler arası seyahat de izne tabi olacak. Uçak, otobüs, tren ve gemi ile seyahat için izin gerekmeyecek. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)