HAK-İŞ’TEN İMAMOĞLU’NA DESTEK

HAK-İŞ Konfederasyonu üyeleri olan sendikacılar, hakkında hapis ve siyasi yasak kararı verilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu.

Güncel 19.01.2023, 22:15
HAK-İŞ’TEN İMAMOĞLU’NA DESTEK

Hak İşçi Sendikaları (HAK-İŞ) Konfederasyonu üyesi yaklaşık 40 sendikacı, hakkında hapis ve siyasi yasak kararı bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. İBB’nin Saraçhane’deki ana yerleşkesinde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmayı, Hak-İş Disiplin Kurulu Başkanı ve Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz yönetti. 

Hak-İş Disiplin Kurulu Başkanı ve Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanı Yılmaz  “Demokrasiyle gelen demokrasiyle gider, sandıkla gelen sandıkla gider. Bu düşüncedeyiz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. Konuklarını Saraçhane’deki İBB Meclisi’nde ağırlayan İmamoğlu, siyasi iktidarın bazen yargı, bazen müfettiş, bazen de savcılar eliyle bir yanlışın içinde olduğuna vurgu yaptı. “Dilerim, temenni ederim; geri dönsünler” diyen İmamoğlu, “Siyaseten bana sağladığı menfaatin de gramını istemiyorum. Ben, mertçe mücadeleyi seviyorum. ‘Buradan elde ettiğim avantajla öne geçeyim’ diye bir arzum, talebim yok. Ben; marifetimle, ortaya koyacağım emeğimle, işimle mücadeleyi yapmayı isterim. Böyle bir mücadelede, öyle bir güzel yarışta da kim kazanırsa ona da saygı duyulur zaten” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)