Alexa

“Halep’te insanlık katlediliyor”

Muğla Milas'ta Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Özler, “İnsanlık ve Halep” konferansında Halep’teki insanlık dramına dikkat çekerek, bir balinayı kurtarmak için milyarlar harcayan Batı sessizliğini sürdürdüğünü belitti.

“Halep’te insanlık katlediliyor”

Muğla Milas'ta Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Özler, “İnsanlık ve Halep” başlığı taşıyan konferansta “Halep’te insanlık katlediliyor. Buz kütlesi arasında sıkışan balinayı kurtarmak için milyarlar harcayan Batı sessizliğini sürdürüyor. Her zaman olduğu gibi yanlarında Türkiye var.” diye kaydetti.

 
Milas Kardeşlik ve Birlik Platformunca, düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Özler, Ortadoğu’daki insanlık dramını anlattı.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda dün akşam saat 20.00’de başlayan konferansa, Milas Kaymakamı Eren Arslan, AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Tarık Çubukcuoğlu ve çok sayıda katılımcılar oldu.


“insan” tanımını İslami yorumuyla ve Kuran-ı Kerim’den hadislerle örneklendiren Ali Özler, Müslüman Türklerin Rusya ve Sırbistan tarafından katledildiğini, tüm Avrupa’nın bunu görmezden geldiğini dile getirdi.  Özler; “Ahıska Türkleri katledilirken dünya sustu, Boşnak katledilirken Avrupa görmezden geldi. Ama aynı Avrupa buzullar arasına sıkışan bir balinayı kurtarmak için milyonlar harcadı. Bir hayvanat bahçesinin yapımı için harcanan paralar kadar para gönderdiler. Şimdi aynı Avrupa, bizim kıyılarımızda kısa bir süre önce yaşadığımız Aylan Bebek için parmağını kımıldatmadı.” diye konuştu.


Halep’le ilgili, insanlığın gözler önünde katledildiğini, dünyanın yine sessiz kaldığını vurgulayan Özler, ülkede mültecilere verilen desteğe yöneltilen eleştirileri de, “Bu bizim Osmanlı’dan gelen emanetimiz. Bizim kapımıza aman dileyerek geleni asla geri çevirmeyiz. Bu böyle devam ediyor ve inşallah hep böyle devam edecek.” dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325