Heybeliada da Yangın Kontrol Altına Alındı

Heybeliada’da çıkan orman yangınına helikopter, uçak ve çak sayıda itfaiye aracıyla müdahale etti. 5-6 hektarlık alanda etkili olan yangın kontrol altına alındı.

Güncel 12.07.2020, 22:40
Heybeliada da Yangın Kontrol Altına Alındı

İBB, Orman Bölge Müdürlüğü ve Harp Okulu ekipleri Heybeliada yangınını korntrol altına aldı.

Heybeliada’da çıkan orman yangınına helikopter, uçak ve çak sayıda itfaiye aracıyla müdahale etti. 5-6 hektarlık alanda etkili olan yangın kontrol söndürüldü.

İstanbul Heybeliada’da saat 17.30 sularında orman yangını çıktı. Yangına ilk olarak İBB İtfaiyesi Heybeliada Ekibi müdahale etti. 5-6 hektarlık alanda etkili olan yangına müdahale için bölgeye hızla Anadolu Yakasından İtfaiye ekipleri sevk edildi. Büyükada İtfaiye ile Anadolu yakasındaki itfaiye istasyonlarından ekipler çıkarma gemileri ile bölgeye geçerek yangına müdahale çalışmalarına başladı. İBB ekipleri, 1 çıkarma gemisi, 17 araç ve 51 personelle söndürme çalışmalarına katıldı.

Bölgede Orman Bölge Müdürlüğü itfaiye ekibi ile Harp Okulu da 5 yangın söndürme helikopteri ve 2 yangın söndürme uçağı ile söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın, 19.45 itibariyle kontrol altına alındı. Ekiplerin karadan ve havadan soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)