Hulusi Akar; Mücadelemiz Aralıksız Devam Edecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan Milli Günü dolayısıyla verilen resepsiyona katıldı. Akar, resepsiyonda yaptığı konuşmada gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Güncel 10.09.2018, 21:55
Hulusi Akar; Mücadelemiz Aralıksız Devam Edecek

İdlib'deki gelişmelere dair, Astana Süreci çerçevesinde kurulmuş bir ateşkes düzeni olduğunu belirten Akar, "Bu ateşkes düzeninin mutlaka devam etmesini, sürdürülmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ateşkes düzeninin sağlanamaması durumunda bölgeye yapılacak saldırı halinde özellikle sivillerin, çocukların ve yaşlıların çok fazla cefa çekeceğinin oldukça açık olduğunu vurgulayan Akar, "Karadan, havadan yapılan tüm saldırıların bir an önce durdurularak bölgede ateşkesin ve istikrarın sağlanması en önemli gayretimizdir." ifadesini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kimyasal silahlar dahil her türlü silahlarla masum insanların öldürülmesine karşı durduklarının altını çizerek, sadece belirli terör örgütlerine değil, tüm terör örgütlerine karşı olduklarını ve bu örgütlere karşı mücadeleyi sürdürdüklerini kaydetti.

Hulusi Akar, "El Kaide gibi terör örgütleri dahil FETÖ, PKK/PYD/YPG, PJAK, DEAŞ bunlara karşı mücadelemiz aralıksız sürmeye devam edecek ve en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadelemiz sürecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
banner442