Hülya Koçyiğit'ten, Teröre Karşı Sarsılmaz Duruş!

Türk sinemasının ünlü oyuncusu Hülya Koçyiğit, birlik ve beraberlik mesajları vererek terör saldırılarına karşı dayanışma içerisinde olunması gerektiğini belirtti.

Güncel 13.01.2017, 11:00 13.01.2017, 13:18
Hülya Koçyiğit'ten, Teröre Karşı Sarsılmaz Duruş!

Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına karşı tepkisini dile getirdi. Birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini ifade eden Koçyiğit şöyle konuştu:

"Siyasette görüş farklılıkları olabilir, farklı partiler bulunabilir, farklı söyleyiş biçimleri çıkabilir; hepsi vatanını seviyor ama farklı kelimelerle bunu dile getiriyorlar. Bu bir ayrışma değil tam tersi bir diyalog ortamıdır. Ben, siyasilerin arasındaki diyalog ne kadar sağlıklı olursa, halkada o sağlıklı diyalog geçecektir diye düşünüyorum” diye belirtti.

AMAÇ BÖLMEK

Türkiye’yi hain eylemleriyle bölmek isteyen başta PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleri karşısında güçlü olmak gerektiğine vurgu yapan Koçyiğit: “15 Temmuzda büyük bir şok yaşadık unutmayalım hiç birimiz. Kendi insanımız kendi insanına silah çekti bu hepimizde büyük bir şaşkınlık ve moral bozukluğu yarattı. Bununla kalmadı terör dediğimiz hem yerel terörümüz ne yazık ki kırk yıldır mücadele ettiğimiz PKK ve uluslararası terör örgütü dediğimiz DEAŞ ya da diğer örgütler. Amaç bölmek ve parçalamak. Ne kadar bir arada olup gücümüzle karşı durabilirsek korkup sinip evlerimize kapanıp hayatı durdurarak devam edemeyeceğimizi bilersek. Tam tersi sokağa çıkarak, hayatı paylaşmaya devam edersek bizim üzerimize oynanan oyunları kazanamayacaklarını anlayacaklar” dedi.

Ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit; Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu ancak bu gücü sarsmaya çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu:

BİRBİRİMİZİ ANLAMAK İÇİN DİNLEMELİYİZ

"Türkiye güçlenen bir ülke... Bizi etnik kimliklerimizi ya da dini tercihlerimiz gibi nedenlerle ya da yaşam biçimi tartışmalarıyla adeta terörize etmeye çalışıyorlar. Bizi birbirimize düşürmeye ve kin yaratmaya adeta düşmanlık yaratmaya hatta daha da ileriye giderek iç savaş çıkarmaya varacak kadar üzerimizde oyunlar oynanıyor. Bir kere ülke olarak ülke insanı olarak bunun farkında olmalıyız. Bütün farklılıklarımıza rağmen bir bütün olarak yaşadık. Bu yarında böyle olacak, bunu bozmaya çalışanların davranışlarını benimsememeliyiz. Birbirimizi anlamak için dinlemeliyiz. Daha çok çalışmalı daha çok üretmeli, daha çok dayanışmalı, daha çok ayakta durup kendimize güvenmeliyiz. Çünkü biz geçmişi çok güçlü bir devletiz, ülkeyiz.²dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)