Hürriyet Sağlık Sen 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Hürriyet Sağlık Sen 22.10.2022 tarihinde 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Güncel 24.10.2022, 11:47
Hürriyet Sağlık Sen 1. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

19. Mayıs 2022 tarihinde Kurucu Başkan Erdoğan Çakmak önderliğinde kurulan Hürriyet Sağlık Sen 22.10.2022 tarihinde 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Sendika kurucu yönetim, il başkanları ve delegerin katılım sağladığı, büyük bir coşku ile geçen 1. Olağan kongrede güven tazeleyerek Genel Başkan olarak seçilen Erdoğan Çakmak kongre sonrası şu ifadeleri kullandı:

HÜR SENDİKACILIK YAPACAĞIZ

!Senikamızı anlamlı bir günde kurduk ve 22.10.2022 tarihinde 1. Olağan kongremizi gerçekleştirdik. Atatürk’ün yolunda, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir felsefe ile kurduğumuz sendikamızın ilk kongresini adına yakışır ve bir demokrasi örneği olacak şekilde gerçekleştirdik.Yönetimde var olmak isteyen her delegenin aday olduğu, baskı, zorlama ve biat kültüründen uzak bir kongre gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Kongremize katılan, İl başkanlarımız ve tüm delegelerimize ayrı ayrı bir teşekkürü borç bilirim. Değerli delegelerimizin bana olan güvenine layık olarak, ant olsun hürriyete diyerek çıktığımız bu yolda bana verilmiş olan sorumluluğun bilincinde, sendikamızın felsefesinden uzaklaşmadan, hür bir sendikacılık yapacağımdan her bir değerimiz emin olmalıdır. Ant olsun HÜRRİYETE.’

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)