Hürriyetçi Eğitim Sen Nedir?

Levent Kuruoğlu ve arkadaşları tarafından kurulan Hürriyetçi Eğitim Sen faaliyetine ne zaman başladı. Hürriyetçi Eğitim Sen ne demektir, ne zaman kuruldu?

Güncel 20.12.2021, 22:46
Hürriyetçi Eğitim Sen Nedir?

Hürriyetçi Eğitim Sen kim tarafından ne den kuruldu? Hürriyetçi Eğitim - Sen Kurucular Kurulu ve Kurucu Yönetim Kurulunda kimler var, isimleri nedir? Hürriyetçi Eğitim Sen'in amacı ve manifestosu nedir? tarafsız ve bağımsiz sendikacılık yapacaklarına dair açıklamalarda bulunan Hürriyetçi Eğitim-sen yöneticileri kısa zamanda Türkiye genelinde teşkilatlanarak konfederasyonlarını oluşturacaklarını her alanda bağımsız bir şekilde Türkiye'nin gündeminde yer alacaklarını belirtiyor. Peki Hurriyetçi Eğitim Sen Genel başkanı kimdir? Hürriyetçi Eğitim-Sen logosu nedir?

Levent Kuruoğlu Kimdir?

Hurriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı levent Kuruoğlu olarak açıklandı.

Levent Kuruoğlu daha önce Türk Eğitim Sen Samsun şube başkanlığı yapmıştır. Kuruoğlu, 14 Kasım Pazar günü Türk Eğitim Sen kongresi öncesinde kalabalık bir grubun saldırısına uğramış, aday olması engellenmişti. Daha sonra Kuruoğlu, hadiselerin büyümemesi için istifa etmişti.

Hurriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Kurucuları ve yönetimi listesi:

  • Levent KURUOĞLU Genel Başkan
  • Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU Genel Sekreter
  • Erdoğan AKTAŞ Genel Başkan Yardımcısı
  • Erdinç ÖZTAŞ Genel Başkan Yardımcısı
  • Ali İhsan ÖZTÜRK Genel Başkan Yardımcısı
  • Süleyman PEKİN Genel Başkan Yardımcısı
  • Gökhan ÖZTÜRK Genel Başkan Yardımcısı

Hür ve eleştirel düşünceyi özümsemiş, çok sesliliğe saygıyı garanti altına alan, "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" anlayışıyla bağımsız sendikacılik faaliyetleri yapmayı zorunlu ve vazgeçilmez bir ilke kabul eden Sendika kurucuları yayınladıkları bildiride, üyelerinin ve tüm eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal, kültürel mesleki ve kazanımları ile hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmeyi, tüm sendikal faaliyetlerde etik ilkelere uygun davranmayı, çalışanların insan onuruna yaraşır bir yaşantıya kavuşması, çalışma hayatında emeğin en yüce değer olduğunu kabul ederek liyakat ilkesinin hakim kılınması için çalışmalar yapmayı, sendikal hakları evrensel ilkelere ve uluslararası sözleşmelere dayalı olarak hayata geçirmeyi, üyelerinin birlik beraberliğine, mesleki bilgi ve birikimlerine katkı sağlamayı amaç ediniyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (3)
Önder KAYMAZ 1 ay önce
"İlkeli Sendikacılık" adına bir ümit olarak görüyorum. En kısa sürede üye olacağım. Eğitim Çalışanlarına hayırlı olsun...
Mehmet Öztürk 1 ay önce
Hayirli ugurlu olsun.herkesin kendi dusunce ve gorusune uygun bir sendikaya uye olmasi taraftariyim
Mehmet Öztürk 1 ay önce
Hayirli ugurlu olsun.herkesin kendi dusunce ve gorusune uygun bir sendikaya uye olmasi taraftariyim