Hürriyetçi Eğitim Sen Yöneticisine Kar Maskeli Saldırı

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Sekreterimiz Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, kar maskeli bir grubun saldırırısına uğradı.

Güncel 21.12.2021, 21:57 21.12.2021, 23:00
Hürriyetçi Eğitim Sen Yöneticisine Kar Maskeli Saldırı

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Sekreterimiz Ali İhsan Hasanpaşaoğlu sendikanın kurulmasından bir gün sonra saldırıya uğradı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, "Çıktığımız yoldan geri adım atacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar!" dedi.

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, son dönemde sendika yöneticilerine karşı baskı ve şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendiğini belirterek, "Hürriyetçi Eğitim Sen kurulduktan bir gün sonra 21 Aralık Salı yani bugün, Genel Sekreterimiz Ali İhsan Hasanpaşaoğlu okul çıkışında kar maskeli 4-5 kişilik eli sopalı bir grubun kalleşçe saldırısına uğramıştır. Yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz." dedi.

Saldırının sadece bir eğitim çalışanına bir sendika yöneticisine değil tüm eğitim çalışanlarına ve hak ve emek mücadelesine karşı yapıldığına dikkat çeken Levent Kuruoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Hür sendikacılık mevzilerini terk etmeyeceğiz

"Türk sendikacılığının hangi zihniyetle karşı karşıya olduğu ortadadır. Sendika başkanlığı makamlarını korumak için üç maymunu oynayanlara, şiddete ortak olanlara yazıklar olsun! Çıktığımız yoldan geri adım atacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar! Hür sendikacılık anlayışıyla eğitim çalışanlarının hak ve hukuklarını korumak için tüm gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz! Eğitim çalışanlarının bu zihniyete gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır. Bu ülkenin yönetiminden sorumlu tüm makam ve şahıslara bir çağrıda bulunuyoruz bu menfur saldırıyı gerçekleştiren saldırganları ve arkasındaki azmettiricileri bir an önce yakalayıp Türk adaletinin karşısına çıkarılmasını yetkililerden ivedilikle talep ediyoruz! Meydan okuyoruz, meydanı boş bırakmayacağız. Hür sendikacılık mevzilerini terk etmeyeceğiz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)