banner434

banner433

Hürriyetçi Sağlık Sen'den Derya Tunç hakkında verilen Karara Tepki

İzmir Selçuk Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni Hürriyetçi Sağlık Sen üyesi Derya Tunç hakkında verilen disiplin cezasına tepki gösterildi.

Güncel 05.05.2022, 23:13
Hürriyetçi Sağlık Sen'den Derya Tunç hakkında verilen Karara Tepki

İzmir Selçuk Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak görev yapan aynı zamanda SAHADER Sosyal İşler Sekreteri ve Hürriyetçi Sağlık Sen üyesi Derya Tunç hakkında "Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak” gerekçesiyle verilen disiplin cezası ve  1 yıl kademe ilerlemesinin durdurulması kararına Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama ile tepki gösterildi:

Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şunlar söylendi:

İzmir Selçuk Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak görev yapan aynı zamanda SAHADER Sosyal İşler Sekreteri olan sendika üyemiz Derya Tunç İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in daveti üzerine 5 Ocak 2022 de partinin grup toplantısında kürsüye çıkmış ve sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini dile getirmişti. 

Pandeminin görünmez kahramanı olarak ilan ettikleri, hakkınız ödenmez diyip alkışla geçiştirdikleri sağlık çalışanlarının duyulmayan sesi olan Tunç hakkında İzmir Valiliği tarafından "Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak” gerekçesiyle disiplin cezası verildi. Bununla yetinmeyip 1 yıl kademe ilerlemesi durduruldu.

Şimdi şu soruyu cevaplama zamanı...

Tek gayesinin sağlık çalışanlarının duyulmayan sesini duyurmak olduğu, hem özlük hem mali haklarımızın iyileştirilmesi için yetkili sendikanın çabalarının yetersiz kaldığını ve hak ettiğimizi elde etmemiz için gerekenin yapılmasını talep ettiği konuşmanın nesinden rahatsız oldunuz da böyle bir cezayla ödüllendirdiniz?

Hakkını aramaya çalışan sağlık çalışanını baskı altına almak, çıkacak haklı itiraz seslerini kısmak değil de nedir bu?

Amacı sadece doğrunun, haklının ve gerçekten çalışanın hakkını savunmak olan Hürriyetçi Sağlık Sen olarak üyemizin sonuna kadar yanında olduğumuzu bildiriyor ve bu tür cezaların bizler için onur ve gurur olduğunun bilinmesini istiyoruz. 


Derya Tunç'un görev yaptığı Selçuk Devlet Hastanesi Başhekimliğine gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Hastanenizde görevli röntgen teknisyeni Derya Tunç'un 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125/D-o bendi gereğince 1 yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezası ile tecziyesine ilişkin İzmir Valiliği İl Disiplin Kurulu'nun 23.03.2022 tarih ve 2022/37 sayılı karar ilgi yazı ekinde ilişikte gönderilmiştir. Mezkûr kararda belirtilen disiplin cezasının uygulanması, ayrıca kararın adı geçene tebliğ edilmesi ile günlü ve imzalı tebellüğ belgesinin Müdürlüğümüz Personel Hizmetleri Başkanlığı Disiplin İşlemleri Birimine gönderilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)