banner434

banner433

İBB Başkanı İmamoğlu, Adnan Menderes Kabrine Karanfil Bıraktı

Adnan Menderes’in idam edilişinin 58’nci yıl dönümünde kabri başında düzenlenen anma törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kabrine karanfil bıraktı.

Güncel 17.09.2019, 13:01 17.09.2019, 13:16
İBB Başkanı İmamoğlu, Adnan Menderes Kabrine Karanfil Bıraktı

Adnan Menderes’in idam edilişinin 58’nci yıl dönümünde kabri başında anıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'da Adnan Menderes için düzenlenen anma törenine katıldı.

Merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, idam edilişlerinin 58’nci yıl dönümünde Topkapı’daki Anıt Mezar’da düzenlenen törenle anıldılar. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı tören,  Saygı duruşu ile başladı. Anma programı, Beyazıt Camii Müezzini Abdullah Yılmaz’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti, sonrasında da protokol konuşmaları ile devam etti. 

Başkan İmamoğlu ve diğer protokol üyeleri daha sonra Menderes’in kabrini ziyaret ederek dua edip karanfil bıraktılar. 

İmamoğlu, Merhum Menderes’in gelini Ümran Menderes ile bir süre sohbet etti. Menderes, İmamoğlu’na, “Hayırlı olsun. Allah kolaylıklar versin” dedi.

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adnan Menderes’in gelini Ümran Menderes, Menderes’in torunları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yan yana geldi.

Törende, Süleyman Soylu ile Ekrem İmamoğlu'nun el sıkışması ve selamlaşması dikkat çekti. İkilinin ayrıca birbirlerini gülerek karşıladıkları da görüldü. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)