İdlib'de  Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit oldu

İdlib’de bulunan gözlem noktamıza rejim güçleri tarafından yapılan alçak saldırıda, kahraman askerimiz Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit oldu.

Güncel 03.03.2020, 01:46
İdlib'de  Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İdlib'de  Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak’ın şehit olduğu belirtildi. 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

- İdlip'te çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim unsurları tarafından 02 Mart 2020 tarihinde yapılan topçu atışı neticesinde, 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

- Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

- Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.

İzmirli Şehidin Haberini ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'de Twitter hesabından duyurdu. Soyer, Twitter paylaşımında "Yine yüreğimiz yandı! İdlib’de devam eden Bahar Kalkanı Harekatı’nda İzmirli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır dilerim. İzmirimizin, ülkemizin başı sağ olsun" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
açık