Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Şok!

FETÖ Cumhuriyet Savcısı medya yapılanmasına ilişkin davada mütalaasını açıkladı. Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanığın “anayasayı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istedi.

Güncel 11.12.2017, 14:07 11.12.2017, 14:30
Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Şok!

FETÖ'nün medya yapılanması davasında müteaala açıklandı.cumhuriyet savcısı, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanığın “anayasayı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini, tutuksuz sanık olan Tibet Sanlıman’ın ise "örgüte bilerek ve isteyerek yardım” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Sanıklar Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül ile tutuksuz sanık Tibet Sanlıman’ın yargılandığı davanın görülmesine devam ediliyor. İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve Mehmet Altan kardeşler cezaevinden SEGBİS yöntemiyle davaya katıldı.

Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül cezaevinden getirildi. Tutuksuz sanık Tibet Sanlıman ile taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmanın başlamasıyla birlikte duruşma savcısı esasa dair görüşünü açıklayarak, tutuklu 6 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve “anayasayı ihlal” suçundan 1’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi. Tutuksuz sanık Tibet Sanlıman’ın ise “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım” suçundan cezalandırılmasını istedi. Daha sonra sanıklara mütalaaya karşı savunma yapmaları için söz verildi. Söz alan tutuklu sanık Nazlı Ilıcak, “Devletin FETÖ tarafından ele geçirilmesinde benim nasıl bir katkım olabilir? İddianamede ‘Nazlı Ilıcak FETÖ’nün amacına hizmet etti’ deniliyor. Yazdığım tweetlerin darbeyle ne ilgisi var? Hükümeti devirmekle ne ilgisi var? Yazılarımda Erdoğan’a hakaret içeren tek bir cümle yok. Hatta benim hakkımda Erdoğan'a hakaretten açılmış tek dava yok. Ben bir suç işlemedim. Onların bilmediğim bir amacına hizmet etmek kastım da yok” dedi.
Duruşma saat 14.00’de devam edecek. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)