İlyas Salman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Vatandaşa Hakaret Etti

Provokatif açıklamalarıyla her zaman gündeme gelen İlyas Salman bunama dönemi geçiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yy ven vatandaşlara hakaret eden Salman, "Erdoğan'dan ödül almam çünkü o, ödülü akılsız halkın verdiği oylarla aldı" dedi.

Güncel 24.01.2021, 19:04 07.03.2021, 00:12
İlyas Salman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Vatandaşa Hakaret Etti

İlyas Salman, ahlaksız ve hadsiz açıklamaları ile yine gündeme geldi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ona oy veren vatandaşlara ve müslümanların inançlarına küfredercesine açıklamada bulunarak, Erdoğan'dan ödül almam çünkü o, ödülü akılsız halkın verdiği oylarla aldı." dedi.

'Şener Şen'in Erdoğan'ın elinden ödül almasını eleştiriyor musunuz?' sorusuna İlyas Salman, 'Erdoğan bana dünyanın en büyük ödülünü de verse almam. Çünkü ödülü bu akılsız halkın verdiği oylarla aldı.' ifadeleriyle prokatif bir açıklamanın altına imzasını attı.

HALKA ‘AKILSIZ' DEDİ

CHP ve HDP yandaşı Yol TV’ye konuşan TKP'li Salman, skandal ifadeler kullanarak Erdoğan’a oy veren halka ‘akılsız’ dedi.

'Ölüm korkusu taşıdığını söyleyen İlyas Salman, ''Çünkü öbür dünyaya, ahirete inanmıyorum. Mümkün olduğu kadar bir gün daha fazla yaşamak istiyorum. Çünkü sonumuz toprak' diye konuşarak müslümanların inancı ile adeta alay ederek,  'Keşke cennet ve cehennem olsaydı. Ancak ben cehennemi tercih ederdim. İnsanın, havanın ve denizin soğuğundan nefret ederim, Cehennemde zebanilerin kaynattığı kazanda ısınırdım'' dedi.

.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ona oy veren Türk halkına hakaret eden Salman,  Erdoğan’ın dünyanın en büyük ödülünü dahi verse gidip o ödülü almayacağını belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan Bana bir ödül verse, dünyanın en büyük ödülünü verse yanında da dağlar dolusu para koysa Ben gidip Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almam. Çünkü ödülü bu akılsız halkın verdiği oylarla aldı zaten ama o ödülü kötü kullandı...”

 TKP üyesi olan İlyas Salman, partili olma kararını bir demecinde şöyle söyledi;

"Bağımsız bir komünisttim, bakımsızlıkla eşdeğerdir bağımsız komünist olmak. Partinin yolunda, partinin çizgisinde yaşamımı sürdürmek için üye olmaya karar verdim. Çocukluğumdan beri, aklım kemale ermeye başladığından beri komünistim. Şimdi de partili oldum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)