Alexa

İlyasoğlu: Altay Tanklarımızın Seri Üretimine Geçelim

Siyasetçi, Yüksek Makine Mühendisi İsa İlyasoğlu Türkiye’nin bir türlü seri üretime geçiremediği Altay Tankı’nın üretimine talip olduğunu açıkladı...

İlyasoğlu: Altay Tanklarımızın Seri Üretimine Geçelim
banner327

MHP’li siyasetçi İlyasoğlu, Altay tankının yapımına talip olduğunu dile getirdi. Almanya’da bulunan şirketinde birçok full otomatik makineler yaptığını, bu konuda deneyimli olduğunu belirtti. Altay tankının yapımında en büyük sıkıntının motorun yapımı olduğunu belirten İlyasoğlu, bu konuda kendilerini iyi yetiştirdiklerini, yanlış seçimlerle zaman kaybedildiğini dile getirdi.

Katıldığı TV programlarında bu konuya değinen makine mühandisi İlyasoğlu, AK Parti’li birkaç vekile de bu konuyu dile getirdiğini ancak geri dönüş alamadığını söyledi. Bu projenin hayata geçirilememesinde siyasi görüşünün etkisi olduğunu düşünen İlyasoğlu, ülkemizin  zarar gördüğünü olanın Türkiye’ye olduğunu belirtti.

İsa İlyasoğlu, bu tarz teknolojiler için yabancıların kapısını çalmanın yanlış olduğunu her parçanın yerli malı olması gerektiğini ve TSK’nın envanterinde olması gerektiğini savundu.

İlyasoğlu kendi şirketi aracılığıyla bu tankların 2 senede testlerini bitirebileceğini ardından 3 sene içerisinde de 5000 tank teslim edebileceğini belirtti. Bu sayının talebe göre 10 bine kadar çıkabileceğini de ekledi.

MHP’li siyasetçi ABD’nin PKK/PYD’ye zırhlı araçlar verdiği bir durumda Türkiye’nin tankını yapamamasının çok acı ve büyük bir zaaf olduğunu dile getirdi. İlyasoğlu gerekirse teknik destek ve mühendislik hizmetlerini verebileceklerinin altını çizerken, “Önemli olan bu tankların yapılması” ifadesini kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sureyya Arseven
Sureyya Arseven - 2 yıl Önce

Cok dogru bir yaklasim.Turk muhendisler o motoru da tanki da yapabilirler.Once yanlis bile yapsalar sonra iyilestirirler.Almanlarin 1939 da yaptigini yapamiyorsak yaziklar olsun bize.Bir muhendis olarak bunlari soyliyprum.

tutku
tutku - 2 yıl Önce

Şirketiniz motor yapabiliyormu? yapıyorsa koç zaten altay tankını yaptı. hemde tüm testleri mükemmel bir şekilde geçerek seri üretime geçmek için hazır . emir bekliyor.