İşadamı Emin Üstün Hayatını Kaybetti (Emin Üstün Kimdir)

Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, 27 Aralık Cuma günü yurt dışında gerçekleştirdiği iş toplantısı sırasında kalp krizi geçirerek vefat etti.

Güncel 27.12.2019, 19:33 27.12.2019, 20:55
İşadamı Emin Üstün Hayatını Kaybetti (Emin Üstün Kimdir)

İşadamı, müteşebbis Emin Grup Onursal Başkanı, A. Emin Üstün, 68 yaşında hayatını kaybetti. İşadamı Emin Üstün, 27 Aralık Cuma günü kardeşi ve iş arkadaşlarıyla yurt dışında gerçekleştirdiği iş toplantısı sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yapılacak açıklamada, Üstün’ün cenazesi 28 Aralık Cumartesi günü, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

A.Emin Üstün Kimdir?

A. Emin ÜSTÜN, 1951 yılında Bolu ilinin Gerede ilçesinde doğdu.1969-1974 yılları arasında bugünkü adıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Emin Üstün, Eğitim hayatına devam ettiği sırada 1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyetlerini günümüze kadar sürdüren GENTAŞ’ın kuruculuğunu yapan Emin Üstün, 1991 yılında şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve elbirliği sistemine dayalı faizsiz bir sistem ile otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i, 2005 yılında ise otomobildeki Elbirliği Sistemi’ni konut sektörüne uyarlayarak, insanların faizsiz ev almasını sağlayan Eminevim’i kurdu.

Emin Üstün kurduğu sistemle Türkiye’de 150 binin üzerinde kişi, ev ve otomobil sahibi oldu. A. Emin Üstün, Eminevim, Eminotomotiv, Eminotomotiv 2. El, Emin Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Enerji ve Emin Sigorta şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Grup'un Onursal Başkanlığı'nı yürütüyordu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)