İşadamı Osman Parlak'a Başarı Ödülü

Samsun-Sinop Su Ürünleri yetiştiricileri Üretici birliği Başkanı Osman Parlak'a Sektörün sorunları ile Balık yetiştirme konusunda başarılı girişimlerinden dolayı ödül verildi.

Güncel 18.12.2019, 20:19 18.12.2019, 21:22
İşadamı Osman Parlak'a Başarı Ödülü

Samsun-Sinop Su Ürünleri yetiştiricileri Üretici birliği Başkanı İşadamı Osman Parlak, Sektörün sorunları ile Balık yetiştirme konusunda verdiği konferanslarla dikkatleri üzerine çekti. Türkiye'de ve Karadeniz Bölgesinde balık yetiştirme konusunda öncü isimlerden Osman Parlak'a gayret ve girişimlerinden dolayı ödüle layık görüldü.

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen "Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve Sektörün Türkiye’deki Durumu" konferansında konuşan İşadamı Osman Parlak, Su Ürünleri Fakültesi ile 30 yıla varan bir birlikteliklerinin olduğunu ve öğretim üyelerimizin yürüttüğü çalışmanın kendileri için değerli olduğunu da hatırlatarak, Fakültemizle imzalanan işbirliği protokolüyle birlikte ileriki yıllarda da güzel çalışmalara imza atacaklarına inandığını belirtti.

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ile Kariyer Geliştirme ve Mezunlar Koordinatörlüğü tarafından “Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve Sektörün Türkiye’deki Durumu” konulu gerçekleştirilen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hülya Turan, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Gündoğdu, Akademik – İdari Personeli ve öğrenciler iştirak etti.

Parlak; Balık, avcılıktan daha öne geçecektir 

Türkiye’de su ürünleri sektörünün geleceği hakkında konuşan Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Osman Parlak, burada yaptığı konuşmada “Türkiye’de Su ürünleri sektörü her yıl %20’lere varan bir büyüme göstermektedir. Büyümeyle birlikte su ürünlerindeki kalite ve verimliliği üst noktalara taşımamız gerekiyor. 2030’lu yıllarda dünyada yetiştiricilik ile elde edilecek balık, avcılıktan daha öne geçecektir. Bu nedenle yeni üretim alanları açarak üretime katkıda bulunmamız gerekiyor” dedi.

Samsun ve Sinop illerindeki su ürünleri yetiştiriciliğinin geleceğine de değinen Osman PARLAK, avcılık ve üretimin dışında balıklardaki hastalık riskine de dikkat çekerek, bu riski azaltıcı önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini ifade etti.

Su Ürünleri Fakültesi ile 30 yıla varan bir birlikteliklerinin olduğunu ve öğretim üyelerinin yürüttüğü çalışmanın kendileri için değerli olduğunu da hatırlatarak, Fakülte ile ilgili imzalanan işbirliği protokolüyle birlikte ileriki yıllarda da güzel çalışmalara imza atacaklarına inandığını belirtti.

İşadamı PARLAK, daha sonra öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Program sonrası Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL ve Dekan Prof. Dr. Hülya TURAN, Osman PARLAK’a plaket takdim edilerek,, bugüne kadar Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi çalışmalarına sağladığı katkılar için kendisine teşekkür edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)