İsmail Koncuk: Hayır Diyeceğim

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Koncuk, sosyal medya hesabından referandumla ilgili düşüncelerini paylaştı ve başkanlık referandumunda 'Hayır' diyeceğini açıkladı.

Güncel 21.01.2017, 17:58 22.01.2017, 20:21
İsmail Koncuk: Hayır Diyeceğim

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Koncuk, başkanlık referandumunda 'Hayır' diyeceğinisosyal medya hesabından açıkladı.

Koncuk, son günlerde çok tartışılan başkanlık sistemi ile ilgili görüşünü açıkladı. Parlamenter sistemin  güçlendirilerek devam ettirilmesini belirten Koncuk, referandumda ise 'hayır' oyu vereceğini açıkladı.

İsmail Koncuk'un sosyal medya hesabından referandumla ilgili düşünceleri şöyle:

-"Erol kardeşim teşekkür ederim ancak ben tabi ki Hayır diyeceğim.Ben kuvvetler ayrılığına inanan bir insanım.Kuvvetler birliğine asla evet demem, bu kendimi ve geçmişimi inkar anlamına gelir.Bu düşüncem şu veya bu kişiye destek veya karşı olmak olarak da görülemez.Ülke geleceği için mevcut demokratik parlamenter sistemin ve kuvvetler ayrılığı üzerine bina edilmiş sistemin daha da güçlendirilerek devamından yanayım.Bu benim şahsi kanaatidir ve asla değişmez.


-Erol Taş Sevgili Başkanım ben mesajınızı Antalya'daki İstişare toplantısında almıştım,ben sizi anlayamayan arkadaşlara yol göstermek babında yazdım. En kalbi duygularımla selamlar,sevgiler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)