Alexa


İsmail Koncuk; Seçimle geliriz, seçimle gideriz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Referandumda "Hayır" diyeceğini ifade etmesinden sonra Genel Merkeze Baskın düzenlendi.

Güncel 25.01.2017, 21:44 26.01.2017, 01:02
İsmail Koncuk; Seçimle geliriz, seçimle gideriz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk geçen günlerde Referanduma "Hayır" kullanacağını ifade etmişti. Sosyal paylaşım sitelerinden bazı guruplar tepki göstermiş, daha sonrada Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezine baskın düzenlenmişti.

Yeniçağ Gazetesinin haberine göre Koncuk’un istifasını istedi. Genel Başkan İsmail Koncuk’un, 22 Ocak’ta demokratik parlamenter sistem ve kuvvetler ayrılığı vurgularıyla tek adam rejimine “hayır” çağrısı yapmasının ardından Türkiye Kamu-Sen’in Ankara’daki genel merkezine saldırı gerçekleşti. Yeniçağ’ın haberine göre; akşam saatlerinde konfederasyonun genel merkezine gelen yaklaşık 25 kişilik bir grup, kapıdaki güvenlik görevlilerini darp edip binanın içine girdi. Saldırganlar, binanın içinde bir süre slogan attı. Gerginliğin büyümemesi için İsmail Koncuk, grubun temsilcileri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Koncuk’a istifa tehdidinde bulunan saldırganlar daha sona binadan ayrıldı.

Saldırının hemen ardından İsmail Koncuk kısa bir açıklama yaptı. “Kendini bilmez çocuklar. Olur böyle şeyler. Onları da göndermişler anlaşılan” diyerek saldırının organize olduğunu vurguladı. Koncuk, istifa tehdidi için de “Beni kim istifaya çağırabilir, beni seçen delegeler. Demokratik yollardan seçilmiş insanız. Seçimle geliriz, seçimle gideriz. Bunlar doğru şeyler değil” diye belirtti.

 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (1)
Mustafa selen 3 yıl önce
Varsa sizi seçimde yıkabilecek baba yiğit çıksın ortaya
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P