İsmail Koncuk; “Sınav Olacaksa Merkezi Sınav Olmalıdır”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,  TEOG’un kaldırılıp yerine her okulun kendi sınavını yapmasına yönelik kamuoyunda yer alan haberler hakkında açıklama yaptı.

Güncel 18.09.2017, 11:54 18.09.2017, 12:10
İsmail Koncuk; “Sınav Olacaksa Merkezi Sınav Olmalıdır”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,  TEOG’un kaldırılıp yerine her okulun kendi sınavını yapmasına yönelik kamuoyunda yer alan haberler hakkında açıklama yaptı.

Genel Başkan:  “Yağ çekeceğim diye, yüzbinlerle öğrenciyi dibi görünmeyen bulanık suya sokmanın ne gereği var? Sınav olacaksa, merkezi sınav devam etmelidir.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

“Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamasından "TEOG kalkacak, sınav olmayacak" gibi bir anlam çıkarılmıştı, ancak sınavın devam edeceği anlaşılıyor. Her okulun kendi sınavını yapması, birçok suistimali de beraberinde getirecektir. Sınav olduğu sürece kurslara para dökmeye devam edilecektir. O halde merkezi olarak yapılan TEOG'u kaldırmanın ne alemi var? Yağcılar, yandaşlar yine yağ çekme yarışına girdiler. Ayıptır, dürüst olun.Yağ çekeceğim diye, yüzbinlerle öğrenciyi dibi görünmeyen bulanık suya sokmanın ne gereği var? Sınav olacaksa, merkezi sınav devam etmelidir.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)