Alexa

İsmail Koncuk: Sizin Gündeminiz Milleti Hiç İlgilendirmiyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk MEB’in Şubat ya da Mart ayında 10 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacağı yönünde kamuoyunda yer alan haberlere vurgu yaptı.

İsmail Koncuk: Sizin Gündeminiz Milleti Hiç İlgilendirmiyor
banner327

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Hem net olarak 96 bin 68 öğretmen ihtiyacımız var deyip hem de Şubat ya da Mart'ta 10 bin öğretmen alımı planlamak tam bir hesap bilmemezliktir” dedi.

BUNLAR MİLLETİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR

Bakan Yılmaz’ın, “Sözleşmeli öğretmenleri mağdur etmedik” şeklindeki açıklamasını da eleştiren Koncuk, sözleşmeli öğretmenliğin başlı başlına mağduriyet olduğunu ifade etti. Türkiye’nin önceliğinin terör ve işsizlik olduğunu söyleyen Koncuk, “Bizim için kimin iktidar olduğundan çok, ülkenin ne durumda olduğu önemlidir. Ülkenin burada da iyiyiz diyebileceğimiz hangi alanı kalmıştır? Ekonomiden, işsizliğe, terörden hukuka hangi alanda ne durumdayız? Bizim gündemimiz bunlar, sizin ki emin olun milleti hiç ilgilendirmiyor” diye konuştu.

SADECE ÖĞRETMEN İŞSİZ DEĞİL

Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın İsmet Yılmaz net öğretmen ihtiyacı 96 bin 68 diye açıklama yaptı. Şimdi bu ihtiyacı karşılama zamanıdır. Şubat'ta kaç atama yapılacak? Hem net olarak 96 bin öğretmen ihtiyacımız var deyip hem de Şubat ya da Mart'ta 10 bin öğretmen alımı planlamak tam bir hesap bilmemezliktir. 

Sayın İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenleri mağdur etmedik demiş. Sayın Bakan sözleşmeli öğretmenlik başlı başına mağduriyettir. Sorun öğrenin.  Ülkenin önceliği işsizlik ve terördür. İşsizlik başlı başına bir büyük problemdir. Sadede gelelim beyler ülkenin gerçek problemlerine bakalım.  Sadece öğretmen işsiz değil tabi ki, İİBF'lileri, MYO’luları, 2 milyon lise mezununu ne yapacaksınız? Türkiye'nin gerçek gündemi budur. Bizim için kimin iktidar olduğundan çok, ülkenin ne durumda olduğu önemlidir. Ülkenin burada da iyiyiz diyebileceğimiz hangi alanı kalmıştır? Ekonomiden, işsizliğe, terörden hukuka hangi alanda ne durumdayız? Bizim gündemimiz bunlar, sizinki emin olun milleti hiç ilgilendirmiyor.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 16:10
YORUM EKLE