Alexa

İsmail Koncuk; "Yeni Kapı Ruhu Neymiş" Diyenler Oldu

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünden rahatsız olanlar bugün büyük Türk milletinden bahsediyorlar" dedi.

İsmail Koncuk; "Yeni Kapı Ruhu Neymiş" Diyenler Oldu
"Türkiye'yi, Türkiye Kamu-Sen mensuplarından daha çok seven var mıdır? Ben tahmin etmiyorum. Biz Türkiye Kamu-Sen’i tanımlarken yüzde yüz yerli ve milli diyoruz." 

Genel Başkan İsmail Koncuk, “Türkiye Kamu-Sen bugüne kadar her konuda doğru yerde durdu” dedi. Koncuk, “Bugün bizim olduğumuz noktaya gelenler yarın birilerinden talimat alırlarsa bugünkü kılıklarını değiştirip başka bir kılığa girmekten asla imtina etmezler, samimiyetlerine inanmak zor” dedi.

TÜM DÜNYAYA HAYKIRDIK

İsmail Koncuk, Hız kesmeden mücadelelerine devam edeceklerini, her türlü eleştirilere açık oldukklarını ifade ederek; Yenikapı ruhu diye bir ifade 15 Temmuz’dan sonra gündeme geldi. Son derece doğrudur. Bu mitinge Türkiye Kamu-Sen olarak katıldık. Tüm dünyaya haykırdık. Bunu da eleştirenler oldu. “Yenikapı ruhu neymiş?” diyenler oldu. Elbette birlik ve beraberlik sergileyeceğiz. Ben Yenikapı ruhunun Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin duvarlarını aşabildiğini görmedim. Ayrımcılığın ortadan kaldırıldığını görebileceğimiz kadar örneklerini görmedik. 15 Temmuz’da bu ülkeyi sevmenin ne kadar önemli olduğunu gördük" diye belirtti.

İNANMADIĞIM SÜRECİN İÇİNDE ASLA DURMAM!

"Türkiye'yi, Türkiye Kamu-Sen mensuplarından daha çok seven var mıdır? Ben tahmin etmiyorum. Biz Türkiye Kamu-Sen’i tanımlarken yüzde yüz yerli ve milli diyoruz. Çözüm süreci oldu Türkiye Kamu-Sen karşı durdu, Balıkesir’de şube başkanlarımız yargılandılar, gaz yediler, bizde savunacağız diye gittik bize de dava açtılar. Akil adam olmaya hevesli bir sürü insan vardı, beni de aradılar “İnanmadığım bir sürecin içinde asla durmam” dedim. Biz o zaman bu sürecin yanlış olduğunu söyledik, o heyetin ana görevlerinden birisi PKK terör örgütünün ne kadar sempatik bir terör örgütü olduğunu vatandaşa anlatmaktı. Çözüm süreci nedeniyle binlerce genç daha dağlara çıktı. Biz ihanet süreci dedik. Habur’u açtılar karşı durduk, tepki gösterdik, Andımız’ı kaldırdılar, tepki koyduk, Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden rahatsızlık duydular, biz tepki verdik, milli bayramlarımızı iğdiş ettiler biz karşı durduk, en son Devlet nişanından Atatürk siluetini çıkardılar, konuyu yargıya taşıdık ve Türkiye Kamu-Sen’in çabasıyla Atatürk silueti yeniden devlet nişanlarındaki yerini aldı" dedi. 

BUGÜN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN BAHSEDİYORLAR

hala aynı noktada olduklarını söyleyen Koncuk; “Çözüm sürecini hayvanlar anladı bunlar anlamadı” diyenler bugün bizim noktaya geldiklerini söylüyorlar, samimiler mi? Ondan da hiç emin değiliz. Her değimiz doğru çıktı, gerek kamusal, gerek milli hayatımızda, iç ve dış politikada tüm değerlendirmelerimiz doğru çıktı ama bugün bizim olduğumuz noktaya gelenler yarın birilerinden talimat alırlarsa bugünkü kılıklarını değiştirip başka bir kılığa girmekten asla imtina etmezler. Evlatlarımızın gururla her sabah söyledikleri Andımız’ı PKK’lı itler, kanı bozuklar rahatsız oluyor diye kaldırdılar. “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünden rahatsız olanlar bugün büyük Türk milletinden bahsediyorlar. Bu noktaya gelmelerinden rahatsızlığımız yok ama samimiyetle mi geliyorlar bundan şüpheliyim." dedi.

Türkiye Kamu-Sen'in hiç bir şekilde geriye yönelik bir adım atmadığını kaydederek sözlerini şöyle tamamladı:

Atatürk’e ihanet ediyorlar 10 Kasım’da internet sitelerinde Atatürk’ün öldüğü günün yıl dönümü olduğunu hatırlatmayan, baş sağlığı mesajı yayınlamayan bir sendikanın üyesi olup Atatürkçüyüm, vatanseverim demek nasıl bir açmazdır. Kimlerin değirmenine su taşıdığımızı iyi bileceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun.
YORUM EKLE