Alexa

İsrail'in Büyükelçisi Anıtkabir'i ziyaret etti  

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh, Anıtkabir'i ziyaret ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.  

İsrail'in Büyükelçisi Anıtkabir'i ziyaret etti  
banner327
"Ortak bir tarihi, coğrafyayı, kültürü ve sıcaklığı paylaşan ülkelerimiz ve halklarımız arasındaki ilişkileri daha ileri bir seviyeye taşımayı görevim olarak görüyorum"

İsrail Büyükelçisi Eitan Na'eh, Anıtkabir'i ziyaret ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Na'eh'e Türk Dışişleri Bakanlığı ve İsrail'in Ankara Büyükelçiliği yetkilileri eşlik etti. Saygı duruşunun ardından Anıtkabir Özel Defterini imzalayan

Na'eh, şunları kaydetti:  
"İsrail Devleti ve halkı adına, mirası hala modern dünya için destansı bir örnek teşkil eden, Türk milletinin babası Mustafa Kemal Atatürk'e en derin saygı ve takdirlerimi ifade etmekten büyük bir onur duymaktayım. Kemal Atatürk'ün ‘dünya milletleri arasında sükun, huzur ve iyi geçim olmazsa, bir millet kendisi için ne yaparsa yapsın, huzurdan mahrumdur’ sözleri, hepimiz için bugün de çok önemli bir örnek teşkil etmektedir. Ortak bir tarihi, coğrafyayı, kültürü ve sıcaklığı paylaşan ülkelerimiz ve halklarımız arasındaki ilişkileri daha ileri bir seviyeye taşımayı görevim olarak görüyorum. Aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum." 
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE