Alexa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) Yeni Atamalar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde(İBB) yeni yönetim şekillenmeye devam ederken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son olarak dört atama daha gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) Yeni Atamalar

İBB'de yeni yönetim şekillenmeye devamediyor, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son olarak dört atama daha gerçekleştirdi.

Buna göre, Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyalarında da görev alan, Şükrü Küçükşahin, İBB Medya İlişkileri Koordinatörü ve Yazılı Yayınlar Sorumlusu; Zilan Karakurt, İBB Görsel Yayınlar Sorumlusu; Ulaş Yılmaz, İBB Dijital İletişim (Sosyal Merdya) Sorumlusu; Süleyman Sarılar, İştirak Şirketlerinden Sorumlu Basın Danışmanı olarak atandı.

Şükür KÜÇÜKŞAHİN Kimdir?

Üniversite öncesi öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Küyüksahin, 1982 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite öğrenimini sürdürürken başladığı gazetecilik görevini sırasıyla; Ankara Ekspres, Günaydın, SABAH, Hürriyet, CNBC-e/NTV, Hürriyet’te sürdüren Şükür Küçükşahin, 2003-2016 arasında Hürriyet’te Köşe Yazarlığı ve Ankara Temsilci Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Son beş yılda mezun olduğu A.Ü İLEF’de, ‘Siyaset Muhabirliği Dersi’ verdi. Uzun yıllardır Ankara Film Festivali yönetiminde görev yapan Küçükşahin, Art Ankara Danışma Kurulu üyeleri arasında yer alıyor. “Kemal’in Gelişi”, “Adalet için Yürümek”, “15 Temmuz Gerçekleri” ve öğrencisi Uğur Kocager ilebirlikte kaleme aldığı “Siyaset Muhabirliği” kitaplarını yazan Küçükşahin, evli ve ve bir çocuk babasıdır.

Zilan KARAKURT Kimdir?

Gazeteciliğe, 2000 yılında, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi olarak eğitimini sürdürürken, CNN TÜRK’te başladı. Kanal bünyesinde birçok TV programı ve belgeselin yapımına katkıda bulunan Zilah Karkurt, HABERTÜRK televizyonu belgesel departmanında çalıştı ve 2011 yılında, uluslararası haber kanalı Al Jazeera’de görev aldı. Burada çalıştığı 4 yıl boyunca, yurtiçi ve yurtdışı belgesel projelerine katkı veren Karakurt, 2015 yılında Beylikdüzü Belediyesi WEB TV’nin kuruluşunda yer aldı ve Kent ve insan hikayelerinden oluşan kısa belgeseller üretti. Aynı zamanda sosyal medya alanında uzmanlaşan Karakurt, Evli ve iyi derecede İngilizce konuşmaktadır.

Ulaş YILMAZ Kimdir? 

Yeditepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Çeviribilim bölümlerinden 2012 yılında mezun olan Ulaş Yılmaz, halen aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Felsefesi ve Dijital Medya İletişimi üzerine doktora çalışmalarına devam ediyor. Birçok üniversitede, lisans ve yüksek lisans programlarında ‘dijital iletişim’, ‘yeni medya’, ‘kamu iletişiminde yeni medyanın kullanımı’ gibi konularda dersler ve seminerler veren Yılmaz, Kadıköy Belediyesi Sosyal Medya ve Dijital İletişim Bürosu'nun kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptı. İzmir Bergama’da sosyal fayda amaçlı faaliyet yürüten Güzel İşler Derneği’nin kurucusu ve yöneticisi olup, Arkeoloji, felsefe ve sanat tarihi konularıyla ilgilenen Yılmaz, İleri seviyede İngilizce, İspanyolca bilmektedir. 

Süleyman SARILAR Kimdir?

1964 yılında Konya’da doğan Sarılar, İlk ve orta öğrenimi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültede Gazetecilik Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansı’nı tamamladıktan sonra Meslek Hayatına 1984 yılında İstanbul’da Anadolu Ajansı (A.A) muhabiri olarak başladı. İki yıl sonra Cumhuriyet Gazetesi’ne geçen ve 1991’e kadar Cumhuriyet Gazetesi’nde insan hakları ve politika muhabirliği yapan Süleyman Sarılar, bu süreçte yabancı dil bursuyla Fransa Paris’te Fransızca dil eğitimi aldı ve ardından Cumhuriyet Gazetesinden ayrılarak Kasım 1998’e kadar Hürriyet Gazetesi’nde politika muhabirliğine devam etti.

1998 yılında TV sektörüne geçen Süleyman Sarılar, TV8’in kuruluşunda yer aldı ve yayın editörlüğünü üstlendi. 2000-2001 yılları arasında Uğur Dündar ile Star Haber’de Haber Müdürü olarak çalışan Sarılar, 2001 yılında CNNTÜRK'te Mehmet Ali Birand ile günlük haber programı Manşet’i hazırladı. Dünya liderlerini ekrana taşıyan Manşet’in yanısıra Birand’ın 32. Gün programına da katkı veren Sarılar, 2004-2007 yılları arasında CNNTÜRK Haber Müdürü, 2007 yılında Haber Direktörü olarak Mehmet Ali Birand ile Kanal D Haber ekibine katıldı. 2008 yılında Genel Yayın Yönetmeni olan ve bu görevi 2018’e kadar yürüten Sarılar,. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Süleyman Sarılar evli bir çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 16:11
YORUM EKLE