İstanbul'da Lodos Fırtınasına Dikkat

AKOM’un verilerine göre, İstanbul’da yarın öğle saatlerinden itibaren Lodos fırtınası bekleniyor. Uzmanlar, vatandaşları fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Güncel 20.12.2019, 21:36
İstanbul'da Lodos Fırtınasına Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM’un verilerine göre; İstanbul’da hafta boyunca güneyli yönlerden (Lodos) hafif esen rüzgârın Cumartesi öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına (40-70km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtına Pazar akşam saatlerinden itibaren şiddetini daha da artıracak ve aralıklarla (60-90km/s) şeklinde Pazartesi sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Vatandaşlara fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulunan uzmanlar tehlikeye dikkat çekti. İBB ekipleri, AKOM’un koordinasyonunda 24 saat esasına göre çalışarak olası ulaşım sıkıntıları ile kazalara karşı anında müdahale edecek. Öte yandan, İstanbul’da yeni hafta başı (Pazartesi) itibariyle Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı, sıcaklıkların 4-6 derece birden azalarak mevsim normallerine gerileyeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)