İstanbul'da polise silahlı saldırı

Arnavutköy’de, gecekonduya gelen polislere ateş açan saldırganlar, bir polis memurunu ağır yaraladı, destek için gelen Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü de bacağından vuruldu.

Güncel 15.06.2016, 19:09
İstanbul'da polise silahlı saldırı

Arnavutköy’de, gecekonduya gelen polislere ateş açan saldırganlar, bir polis memurunu ağır yaraladı, destek için gelen Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü de bacağından vuruldu. 

Edinilen bilgiye göre olay, saat 12.00 sıralarında Deliklikaya Mahallesi Sardunya Sokak’taki boş arazinin ortasında bulunan gecekonduda meydana geldi. İki polis memuru, aranması olan Seyithan G’yi gözaltına almak için evine gitti. Bu sırada evden polislere ateş edildi. İlk ateşte polis memuru Ayhan Ölçer göğsünden vuruldu. Hastaneye kaldırılan Ölçer’in durumunun ağır olduğu belirtildi. Ardından Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu ekip, destek için bölgeye geldi. Gecekonduda bulunan şahıslarla polisler arasında çatışma çıktı. Emniyet Müdürü Korkmaz da bacağından vuruldu. Yaralı polisler Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.

Çatışma bölgesine çok sayıda polis, özel harekat ekibi ve helikopter destekli tim gönderildi. Yaklaşık 1,5 saat süren çatışmada silahlı saldırganlardan birinin öldürülerek etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

YARALI POLİS ŞEHİT OLDU

Arnavutköy’de çıkan silahlı çatışmada yaralanan polis memuru Ayhan Ölçer şehit oldu. Esenyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ölçer, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ ÇALIŞKAN, YARALI EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Arnavutköy'de meydana gelen çatışmada yaralanan emniyet müdürünü ziyaret etti.

Arnavutköy'de saat 12:00 sıralarında meydana gelen olayda yaralanan Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bacağından yaralanan Korkmaz'ı hastanede ziyaret etti. Çalışkan, ziyaretin ardından herhangi bir açıklama yapmadan hastaneden ayrıldı.

Yorumlar (0)