Alexa

İstanbul Havalimanı Nerede, En Kolay Nasıl Gidilir?

İstanbul'da yeni Havalimanı'na taşınma işlemi sona erdi. İstanbul Havalimanı'nda yurt dışı ve yurt içi uçuşlar başladı. Peki İstanbul Havalimanı nerede? İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanı Nerede, En Kolay Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı nerede ve İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir?  Bayrağı devralan İstanbul Havalimanı ise yeni uçuşlarla hizmet vermeye başladı. Check-in işlemleri hizmeti veren havalimanı, yurt içi uçuşlara da açıldı.İstanbul Havalimanı Nerede, En Kolay Nasıl Gidilir? haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) filosuna ait uçaklar, havalimanında kendilerine ayrılan alanda yerini alırken, diğer şirketlere ait uçaklar da havalimanına gelmeye başladı.

Atatürk Havalimanında "ISL" olarak kullanılan kod, İstanbul Havalimanı için "IST" olarak kullanılacak.

İstanbul Havalimanı'nda İBB otobüsleri, HAVAİST araçları ve taksilerle yolculara hizmet vercek. 

Piste, günde 2 bin uçak iniş-kalkış yapabilecek, 
350'den fazla noktaya uçuş gerçekleştirilecek. 
Havalimanı, 250 havayolu şirketine hizmet verecek.
 İstanbul Havalimanı'nın yolcu deneyimi konusunda "dünyanın en önemli havalimanı" haline getirilmesi sağlanacak.

Çeşitli ödüller alan İstanbul Havalimanı, veri merkezindeki elektrik sistemleri 2N ve soğutma sistemleri N+1 yedekli yapıyla dizayn edilirken, Uptime Institute tarafından "Design (Tasarım)" belgesiyle sertifikalandırıldı.

İstanbul Havalimanı'nda son teknoloji

İstanbul Havalimanı, "Airbus A380" ve "Boeing 747-8" gibi süper jumbo uçaklarının rahatlıkla yanaşabileceği ve yolcu deneyimi konusunda dünyada çığır açacak bir terminale sahip.

Havalimanı, Robotlar, yapay zeka, yüz tanıma ya da diğer kişisel bilgilerle işlem yapabilmeye olanak sağlıyor. 

Havalimanı, yolcuların rahatı ve konforu için akıllı sistem, kablosuz internet, telsiz ve yeni nesil GSM altyapısı ile LTE, sensör ve konuşan nesneler gibi son teknolojilerle donatıldı.

3 bin 500 güvenlik görevlisi ve son teknoloji 9 bin kamera ile güvenlik sağlanacak. 

KDV dahil 26 milyar 140 milyon avroluk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesini kazanan Limak/Kolin/Cengiz/Mapa/Kalyon Ortak Girişim Grubunca inşa edildi. 

Havalimanı'nda 42 ayda tamamlandı, ilk fazda yaklaşık 200 bin işçi çalıştı.Toplamda 76,5 milyon metrekarelik alan üzerine kurulan havalimanının ilk fazının açılması için 6 milyar avroluk yatırım yapıldı.

Havalimanı, tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi, 70 bin araçlık açık ve kapalı otoparkı ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak.

Bu arada Ortak Girişim Grubu, 25 yılda, yıllık KDV dahil 1,1 milyar avro olmak üzere 26 milyar avro kira ödeyecek.

İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı, dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olarak büyük bir uçuş ağının merkezi oldu. İstanbul Yeni Havalimanı, Çatalca, Göktürk Arnavutköy kavşağındadır.  Yeni Havalimanı, Terkos Gölü'ne yakın bir yerde yapıldı. Peki İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir, tam olarak nerededir? İstanbul Yeni Havalimanı yol güzergahları tarifi nasıl?

Yeni Havalimanı'na ulaşım birçok ulaşım araçları ile sağlanabiliyor. Özel araçlarla da gidilebilecek olan Yeni Havalimanı'na otobüs, hızlı tren ve metro ile de kolaylıkla ulaşılacak. İstanbul Yeni Havalimanı'na 18 farklı hatta 150 otobüs, şehir merkezinden havalimanına ve havaalanından şehir merkezine yolcu taşıyacak. Pendik yönünde 30 TL, en sık sefer düzenlenen hat ise 18 TL ile Yenikapı-Sirkeci oldu.

H2 hattı sırasıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı'ndan geçerek, Yeni Havalimanına ulaşacak. H3 Yeni Havalimanı-Halkalı hattı ise Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi' nden geçerek Yeni Havalimanı'na ulaşırken en az durağa sahip hat olan H4 Yeni Havalimanı-Atatürk Havalimanı hattı Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent' ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşacak..

Bilmeniz Gerekenler:

Havalimanı Ulaşımı gazi ve şehit yakınlarına tamamen ücretsizdir, 

65 yaş üstü kişiler tam ücret ödeyecek.

İstanbul Havalimanı Nerede, En Kolay Nasıl Gidilir?

hava.ist.com Anlık değişiklikler ve güncellemeler için yola çıkmadan siteden tekrar kontrol etmeniz önerilir.
İstanbul Yeni Havalimanına gitmek ve dönmek için sitede belirtilen süreler normal trafik şartlarında yazılmıştır. Yoğun saatlerde daha uzun gecikmeler olacağını mutlaka göz önünde bulundurunuz.

İstanbul Hava limanına nasıl gideceğinizi en kolay  buradan bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanının adrasi şudur: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul Ayrıca, İstanbul 3. Havalimanı 41.260735 enlem ve 28.742420 boylamında yer alıyor. Arnavutköy ilçesine bağlıdır. İstanbul 3. Havalimanı haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İstanbul 3. Havalimanı posta kodu 34275. İstanbul 3. Havalimanı GPS koordinatları 41° 15´ 38.6460" ve 28° 44´ 32.7120". 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 01:38
YORUM EKLE