banner434

İstanbul Mobilya Fuarı iki fuar merkezinde başladı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak düzenlenen IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda profesyonel ziyaretçilerle buluşuyor.

Güncel 25.01.2022, 15:47 25.01.2022, 16:22
İstanbul Mobilya Fuarı iki fuar merkezinde başladı

IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda profesyonel ziyaretçilerle buluşuyor. 25-30 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenen ve Türk fuarcılık tarihinin en büyük fuarı olan IIFF 2022, aynı anda iki fuar merkezinde düzenlenmesiyle Türkiye’de bir ilk yaşatıyor. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Fuarcılık ve Mos Fuarcılık iş birliğiyle toplam 25 salonda gerçekleşen fuara 6 kıtadan olmak üzere 170 ülkeden yüz binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Türkiye’de ilk kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak iki fuar merkezinde aynı anda düzenlenen IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı, 25 – 30 Ocak 2022 tarihleri arasında toplam 25 salonda mobilyanın devleri ile Türk üreticileri buluşturuyor.

Fuarın özel açılış töreni 24 Ocak’ta Mandarin Oriental Bosphorus Hotel’de yapıldı. Sunumunu Jülide Ateş'in yaptığı, mobilya sektöründen seçkin konukların ve protokolün akşam yemeğinde bir araya geldiği törenin açılışı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından çevrimiçi bağlantı aracılığıyla yapıldı.

İstanbul Mobilya Fuarı sektördeki önemli iş bağlantılarına sahne olacak

Mobilya sektörünün her geçen gün ilerlediğini belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank burada yaptığı konuşmada; “Yüz binin üzerinde ziyaretçi ile 800’ün üzerinde katılımcıyı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak bir araya getirecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nı mutlaka ziyaret edeceğim. Almanya’da iptal edilen, İtalya’da sönük geçen fuarların ardından İstanbul Mobilya Fuarı sektördeki önemli iş bağlantılarına sahne olacak. Bu vesileyle organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve fuarımızın bir dünya markası haline geleceğine inanıyorum” dedi. 

Türkiye mobilyada üretim üssü

Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise konuşmasında: “Türkiye’de yine önemli bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamda ilkini düzenleyeceğimiz IIFF 2022 ile mobilya sektörünün ihracat hedeflerine ulaşmasına kılavuzluk edeceğiz. Türkiye’nin mobilyada üretim üssü konumunu daha da yukarılara taşımak için dünya devlerinin bulunduğu ülkelerdeki bağlantılarımızı artırdık. Geldiğimiz son aşamada 6 kıtadan olmak üzere 170’in üzerinde ülkeden on binlerce sektör profesyonelini fuarımızda ağırlamayı hedefliyoruz. Fuarımızda yurt içinden ve yurt dışından 800’ü aşkın firma ile 3000’den fazla marka, Ar-Ge ve inovasyonda geldikleri son aşamayı ortaya koyacak” dedi.

İstanbul Mobilya Fuarı diğer sektörlere de örnek oldu

Açılış töreninde konuşan Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, “Tüyap ile beraber Türkiye fuarcılık tarihinde bir ilke imza attık. İstanbul’un en büyük iki fuar merkezinde bir fuar organizasyonu yapıyoruz. İstanbul Mobilya Fuarı diğer sektörlere de örnek oldu, çünkü neticede bu sektörün aslında dinamizminin ne kadar önemli olduğunun, diğer sektörler arasında da aslında ne kadar farklı düşündüğünün de bir göstergesi oldu bu. Böylece Avrupa’nın da en büyük organizasyonuna imza attık. IIFF 2022, dünyanın mobilya anlamında 2. büyük organizasyonu olacak. Neticede Türkiye mobilya sektörü son 20 yılda dünya ticaretinde kalitede, tasarımda kendinden övgüyle bahsettirdi. Ve dünya mobilya ihracat sıralamasında da 8. sıraya yükseldi. Bizim 2022 hedefimiz olan 6 milyar dolarlık iş hacmimizin inşallah 3 milyar dolarını bu fuar vesilesi ile sözleşmelere bağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)