İstanbul Valiliği'nden Mazbata İle İlgili Paylaşıma Yalanlama

İstanbul Valiliği, gazeteci Orhan Uğuroğlu tarafından valilik kaynak gösterilerek yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin paylaşımın, gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Güncel 11.04.2019, 14:37 11.04.2019, 15:06
İstanbul Valiliği'nden Mazbata İle İlgili Paylaşıma Yalanlama

İstanbul Valiliği, gazeteci Orhan Uğuroğlu tarafından valilik kaynak gösterilerek yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin paylaşımı yalanlayarak gerçeği yansıtmadığı açıklamasında bulundu.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, İstanbul seçimlerine itiraz sürerken Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının bugün verileceğini ileri sürerek, "İstanbul İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu mazbatasını hazırladı. Ekrem İmamoğlu Bugün davet edilecek ve Mazbatası verilecek" ifadeleri kullanılarak Kaynak İstanbul Valiliği olarak gösterilmişti.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise Orhan Uğurlu'nun paylaşımının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek; "Gazeteci Orhan Uğuroğlu tarafından İstanbul Valiliği kaynak gösterilerek yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair paylaşım, gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve Yeniçağ Gazetesi Köşe Yazarı Orhan Uğuroğlu, sosyal medya hesabından İstanbul Valiliğini kaynak göstermiş, yaptığı paylaşımda, İstanbul İl Seçim Kurulu'nun Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını hazırladığını ve bugünvereceğini iddia etmişti.

Orhan Uğurluoğlu daha sonra yaptığı paylaşımda ise; Kaynak konusunda tereddüt ve itirazlar geldi. Daha net ifade edeyim. Mazbatanın hazır olduğu İstanbul Valiliğinin seçim kurullarına görevlendirdiği güvenilir bir kaynaktan aldığım bilgidir. @TC_istanbul İstanbul Valiliğinden aldığım resmi bilgi değildir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)