İstanbul'da 'Değnekçi'ye Engel!

İstanbul'da İSPARK, 'değnekçi' olarak tabir edilen illegal işletmeciliği engellemek için uygun olan otoparklarda bariyerli siteme geçecek.

Güncel 19.11.2019, 17:33 19.11.2019, 18:02
İstanbul'da 'Değnekçi'ye Engel!

İSPARK, 'değnekçi' olarak tabir edilen illegal işletmeciliği engellemek için otoparklarda bariyerli siteme geçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK, il genelinde 33 ilçede 500’e yakın otoparkı ile günlük 120 bin sürücüye hizmet veriyor.

Açık ve yol üstü bazı otopark alanlarında, 'değnekçilik' olarak nitelendirilen illegal işletmecilik olduğu yönünde ihbar alan İSPARK, sorunun çözümü için harekete geçerek, özellikle mesai sonrası yaşanan bu gibi durumlar için bazı otoparklarda çalışma sürelerini uzattı.

Yasadışı işletmecilikle ilgili alınan bir diğer tedbir de fiziki olarak uygun olan otoparklarda bariyerli sisteme geçilecek. Bazı otoparkların mesai saatleri bitiminde yetkisiz işletmecilerce işgal edildiğini belirten İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır şöyle konuştu:

"Güvenlik tedbirlerini artırmak amacıyla çalışma başlattık. Gerekli görülen otoparkların giriş ve çıkışlarına bariyer sistemi koyarak, kamera vb. güvenlik sistemlerini de devreye alacağız.” dedi.

Konunun kalıcı çözüme kavuşabilmesi için, illegal işletmecilik yapan şahısları gören İstanbulluların, İBB Beyaz Masa ya da emniyet birimlerine ihbarda bulunması yönünde uyarılarda bulunuldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)