Alexa

İstanbul'da Ulaşıma Zam!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ndeki (UKOME) toplantısında; okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyatını belirledi.

İstanbul'da Ulaşıma Zam!

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi fiyatlarını güncelledi. Aksu taksi fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldığını açıkladı.
Eyüp Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'ndeki toplantı sonrası şu açıklamalarda bulundu:

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldığını açıkladı. Eyüp Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'ndeki toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

"okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi. İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 13, minibüslere yüzde 20, taksilere ise 25 zam geldi."

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, Ulaşım camiasında en son iyileştirme 07.09.2017 tarihinde gerçekleştirildiğini, Ulaşım camiası olarak yaklaşık 24 aydır zam beklendiğini ancak istedikleri zammı alamadıklarını belirterek, "Taksimetre ücretlerinde yüzde 25 oranında iyileştirme oldu, zam yapıldı. Taksimetre açılış ücretimiz 4 TL idi, 5 TL oldu. İndi bindi ücretimiz 10 TL idi 13 TL oldu. Kilometre mesafe ücretimiz 1 kilometrede 2 lira 50 kuruş yazıyordu, bundan sonra kilometre başına 3 lira 10 kuruş yazacak" dedi.

 İstanbul Servis Odaları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk ise İstanbul'da okul servis ücretlerine ortalama yüzde 13 oranında zam yapıldığını belirtti. 

Diğer taraftan İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanı Kazım Bilge ise, Çok mağdur olduklarını belirterek, yüzde 20 gibi zamlarla esnafın  en azından bir nebze de olsa yüzü güldüğünü söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 00:07
YORUM EKLE