İtirafçı PKK'lı Her Şeyi Anlattı

Diyarbakır Lice’de güvenlik güçlerine teslim olan örgüt üyesi,her şeyi itiraf ederek hepsi tozpembeymiş."dedi.

Güncel 29.11.2016, 18:59
İtirafçı PKK'lı Her Şeyi Anlattı

Diyarbakır Lice’de terörle mücadele operasyonunda güvenlik güçlerine teslim olan bir terörist her şeyi itiraf ederek; "Silah elime geçince Devlete kafa tutacağımı sanıyordum" dedi

HER ÖĞRENCİ ONLARI TANIMAZDI

Örgüte nasıl katıldığını, faaliyetlerini ve bugüne kadar neden teslim olmadığı yönünde başından geçenleri anlatan itirafcı PKK'lı E.D. isimli örgüt üyesi, "2013-2014 senesinde İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesine gittim. Üniversitede örgütün yürüttüğü çalışmalarda, etkinliklerde yer aldım ve o gençliklerle tanıştım. Yurtsever gençlik gazeteleri, dergileri, yürüyüşler, mitingler içerisinde yer aldım. Eylemlere, mitinglere, protestolara, yürüyüşlere katıldım. İzmir Buca’da 9 Eylül Özgür Öğrenciler Derneğine gitmeye başladım. Örgütten eğitim almış kişiler kadrolu olur. Her öğrenci onları tanımazdı. Zamanla ben de o kadroları tanıdım" dedi.

GERÇEK DEĞİLMİŞ

Suçlarını birbir itiraf eden kişi; "Gerçeklerden uzak dağa katılma kararı aldım. İzmir’de bir arkadaşımla kadronun evine gittik, katılmak istediğimizi söyledik. Kimliğimizi, telefonlarımızı aldılar. Oradan Diyarbakır’a gittik. Akşamında katırlarla bizi Metina’ya gönderdiler. Kahraman olduğumu sanıyordum. Silah elime geçince devlete kafa tutacağımı sanıyordum ama hepsi tozpembeymiş. '2015 yılında devrim olacak' dediler. Ben de gidip katıldım ama öyle olmadı. Meğer 40 yıldır olmuyormuş. Onların çalışmaları seni inandırabiliyor ama gerçek öyle değilmiş." dedi.

HER ŞEYE KANMAYIN

Daha önce teslim olmayı düşündüğünü belirten itirafçı; Ben teslim olduğumda işkenceye, infaza veya kötü bir şeye maruz kalmadım. 'Teslim olduğunda seni öldürecekler' dediler. O yüzden hiç teslim olmayı düşünmedim. Ama o gün şansımı denedim ve teslim oldum, hiçbir şey de yapmadılar. 'İnfaz ederler' dediler. Yaşamak varken kimsenin ölmesine gerek yok. Ben yaşamayı tercih ettim, kimsede beni öldürmedi. Ben pişman oldum. Onun için her şeye kanmayın. Bunları yaşamamanız için hiç katılmayın" ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)