İzmir'de Yakalanan Bombacıdan Şok İtiraf!

Geçen günlerde İzmir'de yakalanan PKK üyesi bombacı emniyette verdiği ifadesinde şok itiraflarda bulundu.

Güncel 06.10.2016, 14:37 06.10.2016, 15:26
İzmir'de Yakalanan Bombacıdan Şok İtiraf!

İzmir’de yakalanan terör örgütünün bombacısı, itiraflarında örgütün polis ve askerin yanı sıra önemli tesislere de saldırı emri vererek, ekonomiye de darbe vurulmak istendiğini belirtti.

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Mehmet D., emniyet müdürlüğünde vermiş olduğu ifadesinde şöyle konuştu:

ŞOK İTİRAF

"Bizlere sahte kimlik kullandırmıyorlardı suça karışmadığımız için. Benim gibi kişilere eyleme gönderirken, kentte akrabası olanları gönderiyorlardı. Yakalandığımız da ’üniversite öğrencisiyim, akraba mı ziyarete geldim’ diyebilelim diye. Keşif için Aliğa’daki Petkim Rafinerisi’ne de gidecektim. Uzak olduğu için gidemedim. Eylem yapacağımız yerler arasında örgüt polis ve askeri yanı sıra Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayan tesislere de saldırı emri verdi. Böylece ekonomik yönden de darbe vurmuş olacaktık’’

 Mehmet D. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencisi iken okulu bırakıp 2014 yılında terör örgütüne katıldığı bildirildi. 

Yorumlar (0)