JÖH ve PÖH Timleri Ant İçti ve Afrin'e Girdi!

Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, topluca ant içerek Afrine koştu. Özel Yetişmiş Timler, "Bu vatan için, bu bayrak için ölmek şeref verir bizlere" dedi.

Güncel 11.02.2018, 14:16 11.02.2018, 14:53
JÖH ve PÖH Timleri Ant İçti ve Afrin'e Girdi!

Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan JÖH ve PÖH timleri düşmana korku salacak şekilde ant içti. bir PÖH tarafından kaleme alınan 'bizimleydi' şiiri bütün JÖH ve PÖH Timleri tarafından yüksek sesle okundu.

Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere yurdun bir çok bölgesinden geldiler. Kilis ve Hatay sınırından geçip Afrin kırsalında oluşturulan toplanma merkezinde bir araya toplandılar. Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, topluca ant içti. Ant içen Timler cepheye koştu.

Birliklerinden Kilis ve Hatay'a gelen JÖH ve PÖH timleri sınırı geçip, TSK tarafından sınır ötesinde oluşturulan merkezde bir araya gelerek hep bir ağızdan ant içti. Çok yüksek sesle haykıran kahraman MEHMETÇİKLER "Bu vatan için, bu bayrak için ölmek şeref verir bizlere" dedi.  

jöh ve poh afrin'de


JÖH ve PÖH timlerinin yemin bir kişinin yüksek sesle okuduğu yemine eşlik eden kahramanların vatan için şehadete giderken ne kadar kararlı oldukları gözlendi.

 "Bizimleydi"


Cepheye giderken korku nedir bilmeyen, şehadete koşarak giden kahramanlar toplandıkları yerde daha önce meskun mahal operasyonlarına katılan bir PÖH tarafından kaleme alınan 'bizimleydi' şiirini yüksek sesle okuyarak yemin etti. Hep birlikte okudukları şiir ile dosta güven, düşmana korku salan kahramanlar ettikleri yeminin ardından cepheye koştu.

joh ve poh

Kahramanlar yüksek sesle 'Bizimleydi' şiirini yemin olarak şöyle okudu:


"Kapı gibi çağ açıp kapatan cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han, yeniden kükredi bugün Alparslan, bizimleydi, Surda bizimle. Allah'sız zalimin zulmüne karşı, Allah'ü Allah diye inlettik arşı. Semayı titretti İstiklal Marşı bizimleydi, Yüksekova'da bizimle. Vallahi var bize kanat gerenler, bizimleydi, gönül gözü görenler, evliyalar enbiyalar, erenler, bizimleydi, İdil'de bizimle. Ne kadar savaşsak bitmez yolumuz, gövdemiz hür, lakin esir kolumuz. Tepeden tırnağa Anadolumuz bizimleydi, Silvan'da bizimle. Kırklar ve yediler açtı kucağı, alevlendi her gün iman ocağı. Resulü ekremin tevhit sancağı bizimleydi, Nusaybin'de bizimle. Dilde ve gönülde var oldukça Kuran, olmaz vatan, olmaz Türk yurdu viran, yaşasın Türk oğlu, yaşasan Turan, bizimleydi Bozkurtlar bizimle. Ne hain PKK itleri, ne kahpe FETÖ'nün piçleri, ne de bunların emperyalist güçleri yıldıramaz hiç bir kuvvet bizleri. Bu vatan için ölmek şeref verir bizlere. Bu bayrak için ölmek şeref verir bizlere. Bu dava için ölmek şeref verir bizleri. Tekbir, Allahu ekber, tekbir Allahu ekber, tekbir Allahu ekber."

 

Yorumlar (0)