"Kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?" diyerek af istedi.

Güncel 12.05.2018, 15:00 12.05.2018, 16:05
"Kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez"

Mahkumlar ve mahkum yakınları uzun zamandır af bekliyordu. Sosyal medyada mahkum yakınları sürekli seslerini duyurmak için örgütleniyor ve hükümetten af istiyorlardı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin AF ÖNERİSİ ile birlikte umutlar en gür şekliyle yeniden yeşerdi. Mahkum aileleri ve Mahkum yakınları şimdi gözlerini hükümetin vereceği cevaba dikti.

MHP Lideri Bahçeli, "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?" diyerek adli mahkumlara ef istedi.

"PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır" 

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle devam ediyor:

"Kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez" 

"Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! Böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? Peki, teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Onların yüzlerine nasıl bakacaklar? Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez? PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır. PKK’lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar. Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun Yusuf Has Hacib isabetle söylemiş: 'Sözünü düşünerek söyleyen üzülmez, gününü boşa geçirmeyen pişman olmaz.' Sabahlara kadar düşündük, sonunda söyledik, sabırla duruş gösterip sonuç itibariyle dileğimizi paylaştık" 

Devlet Bahçeli Twitter üzerinden Mahkumlara af verilmesi için teklifini paylaştı:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (4)
elif bektaş 3 yıl önce
sayın bahçeliyi tebrik ederim kimsenin aklına gelmeyen kader mahkum ve ailelerini düşünmüş biran önce af çıkmalı bizlerinde yüzü gülmeli af yoksa oyda yokkkkk
vatandaş 3 yıl önce
Çoğu hapiste olan 4.500 FETÖ üyesi hakim ve savcının verdiği hukuka aykırı cezalarla yüz binlerce insan mağdur edildi,hapse atıldı.Hiç kimse seslerini duymadı.Bu mağduriyetlerin giderilebilmesi için SINIRLARI ÇİZİLMİŞ BİR AF, huzur ve adaletin yeniden sağlanması için şarttır.
Meliş 3 yıl önce
Af istiyoruuuuuuuz af çiksin artık ta yuzumuz gulsun af af af başka yol yok
Melis 3 yıl önce
Af yoksa oy da yok