Kader Mahkumlarından Bakan Abdulhamit Gül'e Mektup

Kader Mahkumu ve kader mahkumu yakını olarak mahkumlar adına Cezaevlerindeki problemleri dile getiren Murat Algül, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e açık mektup yazdı.

Güncel 28.06.2018, 00:05 28.06.2018, 01:29
Kader Mahkumlarından Bakan Abdulhamit Gül'e Mektup

Adalet Bakanlığının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu verilerine binaen 17 Kasım 2017 itibariyle 384 cezaevinde 232 bin 132 mahkum var. Zaman zaman cezaevi şartlarının zorluğundan ve adeta üst üste yatıldığından şikayetler bulunuyor.

Bir mahkum ve ayni zamanda bir mahkum yakını olan Murat Algül, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e açık bir mektup yazdı, kapsamhaber kanalıyla seslerini duyurmak isteyen Algül mektubunda; "BURADAN BU YAZDIKLARIMI " SAYIN ADALET BAKANIMIZ ABDULHAMİT GÜL VE BÜTÜN YETKİLİLERİN DUYMASINI İSTİYORUM.. ONLARA ARZ EDİYORUM.." dedi.

Mektubunda mahkum yakınlarının ziyaretleri esnasında bir takım zorluklar çıkartıldığını ve bununda adeta zulme dönüştüğünü belirten Aalgül, bu durumun ilerleyen zaman diliminde telafisi mümkün olmayan bir takım sorunlar doğurabileceğini dile getirdi.

Kader Mahkumu Murat Algül'ün mektubu şöyle:

SAYIN BAKANIM ve SAYIN YETKİLİLER;

Kader Mahkumu olarak ve bir kader mahkumu yakını olarak E Tipi Kapalı Cezaevi prosedüründen ve uygulamalarından şikâyetçiyiz.
E tipi kapalı cezaevleri ve diğer kapalı cezaevlerine,  mahkumların yakınları tarafından gönderilen giysileri alınmamaktadır.

ZORLUK ÇIKARIYORLAR

fetö'cüleri Dümen tutmuşlar. diğer bütün adli mahkumları,  kader mahkumlarını sıkıyorlar. her türlü zorluk çıkarıyorlar.

KADER MAHKUMLARINA YAKINLARI TARAFINDAN ZAR ZOR TEMİN EDİLEN GİYSİLERİ ve ZARURİ IHTIYAÇLARINI İÇERİ ALMIYORLAR. HER TÜRLÜ KISITLAMA ZORLUK UYGULUYORLAR.

 Ziyarete giden mahkum yakınlarına canından bezdiriyorlar. Ziyarete gelen Mahkum yakınlarının üst aramalarında envai türlü zorluklar çıkarıyorlar. Br mahkumu ziyaret etmek adeta zulme dönüşmüştür. Bu durum içeride yatanların gereğinin kat kat üstünde kalabalık koğuşlarda yatmakta olan her türlü yasal sıkıntıya maruz bırakılan Kader mahkumlarını psikolojisini bozmaktadır.

Sayın Bakanım, Sayın Yetkililer;  KADER MAHKUMLARININ VE YAKINLARININ BU FERYADINI DUYMANIZIİSTİYORUZ.
HZ.KURANI KERİM DE; CENABI ALLAH C.C HZ. MEALEN BUYURUYORKİ
; "Zorlaştırmayın kolaylaştırın.." Ama ne yazık ki şu anda kapalı cezaevlerini ziyaret etmek ve orada yatmak azaba ve işkenceye dönüşmüş durumdadır. Siz değerli Büyüklerimizden bu hak gaspları ve yasakları konusunda iyileştirmeler yapmanızı istirham ediyoruz. 

Ben de orada ömrünün bir kısmını geçirmiş mahkum olarak şahsi kanaatim odur ki, bu sorun ilerisinde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğma ihtimali yüksektir.

Sayın Adalet bakanımız Abdülhamit Gül ve Sayın yetkilere duyurulur.

Kader Mahkumu Murat Algül


BAHÇELİ'NİN KADER MAHKUMLARINA AF SÖZÜ

Kader mahkumları adına sorunları dile getiren Algül, Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli'nin 24 Haziran seçimler öncesinde önerdiği kader mahkumlarına af verilmesi hususunun TBMM'de gündeme getirilmesini ve en kısa zamanda Af veya kapsamlı bir ceza indiriminin çıkartılmasını arzu ettiklerini dile getirerek; MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Kader Mahkumlarına verdiği sözüde buradan hatırlatmak istediklerine ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (41)
Metehan 3 yıl önce
Bu arkadaş çok güzel anlatmış ama en basit problemlerden birini anlatmış. Fetöcüler tarafından kanunsuz verilen cezalar, İcerinin sağlık şartları, tedavi şartları, kalabalığı vs vs anlatsam bir mektupta ben yazarım, dolu dolu
Dilek özcan 3 yıl önce
Oğlumun ayakkabısı yırtılmış, yeni ayakkabı aldım götürdüm. Onun ayakkabısı var diyerek yeni aldığım ayakkabıyı içeri almadılar. Çıkış yapması gerekiyor önce dediler. Nasıl çıkış yapsın çocukta tek bir ayakkabı var. Ziyarete terlikle mi gelsin! Atlet, havlu, terlik gibi şeyleri almıyorlar. İçeriden alınması gerekiyormuş. Bu ne saçmalıktırki evinde havlusu, iç çamaşırları varken. Para harcamaları için ellerinden geleni yapıyorlar. Belki benim maddi durumum yok. Yok efendim aldığımız tişörtler de yazısız olacakmış. Yazısız düz tişört aramaktan fenalık geçirdim. Önceden sadece yeşil renk almıyorlardı şimdi ise yeşil, lacivert ve mavi renkleri almıyorlar. Herşeyi işkenceye çevirdiler. Yok yasak yok efendim eşya hakkı dolu. 1 tek ayakkabı çıkış olmadan verilemiyor.
Yasemın 3 yıl önce
.duyun artık sesimizi 15 kişilik koguslarda 30 kişi yatıyormuslar nöbetleşe uyku haram yerde ınce bir sungerın üstünde eşim girdiğinden beri hep hasta yerden soğuk çekiyor ciğerlerim diyor duyun artık bu zulme bir dur dıyın
Sultan Ates 3 yıl önce
Evet Allah ın her son bir şansı hakediyor
Mustafa çoban 3 yıl önce
Mahkumlara son bir şans... herkes kinci bir sansı hak eder
Mahkum kardesi 3 yıl önce
Her insan hayatinda bir hata yapabilir bedeli bu kadar agir olmamali ve her insana bi ikinci sans verilmeli ve sonucu ona gore degerlendirilmeli
Ayten 3 yıl önce
Biz devletimize güvendik sözümüzü tuttuk devletimizinde ADLİ mahkuma ve ailesine kapılarının açacağı tüm yüreğimizle inanıyor ve toplumsal barış için yuvaların birleşmesini temenni ediyoruz
Bahçeli'nin ülküdaşı 3 yıl önce
İçerdeki PKK'sı, fetöcüsü kardeşlerimizi etkileme ihtimali
Meryem turan 3 yıl önce
Af verilsin kader mahkumlarına çıksın eşim trafikte kavgaya karıştı karşılıklı şikayetçi oldular sonrA her iki taraf vaz geçti dava kamu davasına döndü şimdi eşim içerde çok adaletsiz 6 ay oldu 8 ayıda var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın