Alexa

"Kader Mahkumu” Tanımlamamıza Halen Karşı Çıkmaktalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız twitter paylaşımda kader mahkumu tanımlamasına hala karşı çıkıldığını söyledi.

"Kader Mahkumu” Tanımlamamıza Halen Karşı Çıkmaktalar

Mahkum yakınlarının çok yakından tanıdığı ve mahkum babası olarak tanınan MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyon Üyesi Feti Yıldız, Sosyal medya hesabı twitter adresinden yaptığı paylaşımda bazı kişilerin hala KADER MAHKUMU ne demek olduğunu anlayamadığını yazdı.

MHP genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'ın twitter adresinden yaptığı paylaşım şöyle:

"Hayatı,insanı henüz tanıyamamış ,anlayamamış bir takım kişiler,”kader mahkumu”tanımlamamıza halen karşı çıkmaktalar. Oysa; “Kader’in yaşadığımız şeylerin toplamı değilmidir.”Önce insaf..ve merhamet..."

Feti Yıldız, daha önce kader mahkumlarıyla ilgili de açıklamasında, af cezaevlerinde kalanların sayısına da bağlı olmadığını af ısrarlarının sebebinin hayatın bir noktasında şöyle veya böyle suç işlemiş yalnızca kader mahkumlar olduğunu belirtmişti.

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala Kader Mahkumları ve tutuklu ve hükümlü yakınları af ne zaman çıkar? ceza indirimi, veya infaz yasasında ne zaman değişiklik yapılır? merak ediyor. Sosyal medya paylaşımlarında mahkum yakınları her fırsatta seçimler öncesinde ceza indirim yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini dile getirirkin diğer taraftan af çıkmadığı taktirde seçimlerde oy kullanmayacaklarını çeşitli etkinliklerle dile getiriyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeyno
zeyno - 10 ay Önce

Guzel haber ☺ af yoksa oyda yok

Hasan Güner
Hasan Güner - 10 ay Önce

Bu kadar söylentiden sonra artık çıkmalı.

Süleyman kasikci
Süleyman kasikci - 10 ay Önce

Evet eger af olmasa istemeyerek oylarımız baska partiye geder

kasım kızoglu
kasım kızoglu @Süleyman kasikci - 10 ay Önce

çok basit af yoksa oy beklentiniz olmasın

Nisangül kurt
Nisangül kurt - 10 ay Önce

Af yoksa oy yok

kasım kızoglu
kasım kızoglu - 10 ay Önce

çok basit af yoksa oy beklentiniz olmasın

Hilal sönmez
Hilal sönmez - 10 ay Önce

Mahkum yakinlarinin her firsatta gerek sosyal medyada gerek sokaklarda seslerini duyururken sizlerde bi destek olsaniz keske! Toplanmadan önce tum medya kuruluslarina mail atip, telefon etmekden biktik!!! Ayrica Af yoksa oyda oy!!!!

Nevin kucuk
Nevin kucuk - 10 ay Önce

Af yoksa kesinlikle oy yok

Gülsüm Koşaroğlu
Gülsüm Koşaroğlu - 10 ay Önce

Af yoksa oy yokk