Kadın Kooperatifi Türkiye’de bir ilki yaptı

Kadın girişimciliğini güçlendirmeyi amaçlayan Günebakan kadın Kooperatifi ilk ihracatını yaptı.

Güncel 14.06.2021, 13:57 14.06.2021, 14:13
Kadın Kooperatifi Türkiye’de bir ilki yaptı

TOBB Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu’nun destek verdiği Günebakan kadın Kooperatifi ilk ihracatını yaptı.  Aksaraylı kadınlar tarafından kurulan ve Türkiye'de ilk defa kağıt rölyef tablo üretimi yapmaya başlayan Günebakan Kadın Kooperatifi çalışmalarının ilk sonuçlarını aldı ve Almanya'ya ilk ihracatını yaptı.

Gerçekleşen ihracat Günebakan Kooperatifinin yurtdışına yaptığı ilk satış oldu.

İlk yurt dışı faturasını ve ATR dolaşım belgesi düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını belirten Günebakan Kooperatifini, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ve TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan ziyaret etti. Kooperatifin emekçi kadınlarını tebrik eden Özan, Başkanlar Kadın Kooperatiflerini ve kadın işletmelerini destekleyeceklerini vurguladılar.

Günebakan Kadın Kooperatifi başkanı Filiz Yaşar Aksaray Belediyesinin açmış olduğu beceri kazandırma kursundaki sekiz arkadaşıyla birlikte özgün bir fikir ile yola çıkarak Türkiye’de daha önce yapılmamış kağıt rölyeften otantik çalışmalar yaparak, bu çalışmaları kısa sürede alıcıyla buluşturdular.

Berrin Özan bu çalışmanın Aksaray Belediyesinin yanı sıra Ticaret ve Sanayi odasının bir sonucu olduğunu söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)