Alexa

Kamu Sen'den Açıklama: 1 Mayıs 2019’da Samsun'da olacağız

Türkiye Kamu-sen'den yapılan açıklamada, 1919 Ruhuyla, 1 Mayıs 2019’da Samsun Kurtuluş Meydanı’nda olacakları ifade edilerek "Tüm halkımızı, il dışından gelenlerle hasret gidermeye, türkülerde buluşmaya, halaylarla coşmaya davet ediyoruz." dendi.

Kamu Sen'den Açıklama: 1 Mayıs 2019’da Samsun'da olacağız

KAPSAM HABER - 1919 Ruhuyla, 1 Mayıs 2019’da Samsun Kurtuluş Meydanı’nda olacağız.Türkiye Kamu-Sen'den yapılan açıklama şöyle:

1919 Ruhuyla, 1 Mayıs 2019

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, bağımsızlık ateşini yakmak için ilk adımını attığı, milli mücadelenin 100. Yılında, Genel Merkezimizin Organizasyonunda 1 Mayıs’ı Samsun’da kutluyoruz.

Hem ecdadımızı yad edeceğiz, hem de yaşadığımız sorunları, geleceğe dair beklentilerimizi ve ümitlerimizi ifade edeceğiz.

Türkiye Kamu-Sen olarak, hiçbir şeyin ardına saklanmadan, yalnızca çalışanlar, emekliler, işsizler ve milletin hakları için 1 Mayıs’ta Kurtuluş Meydanı’nda olacağız.

Yıllarca okullarda dirsek çürütmüş, KPSS kapısında hayata tutunmaya çalışan, her engeli geçmiş ama torpili olmadığı için işsiz kalmış genç kardeşlerimizle,

Hakları her geçen gün budanan, eşinden, anasından babasından ayrı çalışmak zorunda kalmış, ekmeği ile ailesi arasında tercihe zorlanmış, cefakâr kamu çalışanlarıyla,

Yüzü gülmeyen emeklilerle,

Küresel sermayenin esiri olmuş, gözlerini vatandaşa dikmiş, üretmeden büyüme, ter akıtmadan çok para kazanma peşinde koşanlar yüzünden, işsiz kalmış çilekeşlerle beraber, Kurtuluş Meydanı’nda buluşacağız.

Kamuda adalet, liyakat ve ehliyeti esas alan bir yönetim sisteminin tesis edilmesi için,

Çocuk istismarına, kadına şiddete, hayvan katliamına, DUR demek için,

Engellilerimizin önündeki engelleri aşmak için,

Milletin sırtından doyanlara, paylaşıma gelince milleti yok sayanlara haykırmak için,

1919 Ruhuyla, 1 Mayıs 2019’da Samsun Kurtuluş Meydanı’nda olacağız.

Tüm halkımızı, il dışından gelenlerle hasret gidermeye, türkülerde buluşmaya, halaylarla coşmaya davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 14:37
YORUM EKLE

banner325