Karadeniz Dağlarında Terörist Avı

Giresun İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı, Komando ve Jandarmalar karla kaplı Karadeniz dağlarından didik didik terörist arıyor.

Güncel 25.01.2017, 13:11
Karadeniz Dağlarında Terörist Avı

PKK/KCK terör örgütü mensuplarının bölgede yapılanmasını engellemek ve barınmasının önüne geçmek için operasyon düzenliyor.

 20 dereceye kadar hissedilen soğuk hava koşullarına aldırmaksızın Özel Harekat Timleri Karadeniz dağlarında terörist avında.

Konuyla ilgili Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada: “Giresun İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Giresun ili Dereli ilçesi kırsal alanında, Jandarma Özel Harekat Timleri ve zırhlı araçların katılımı ile 24 Ocak 2017 günü PKK/KCK terör örgütü mensuplarının barınmalarına engel olmak, tespit ve etkisiz hale getirmek maksadıyla zorlu arazi ve iklim koşullarında operasyon faaliyeti icra edilmiş ve aynı gün başarı ile sonlandırılmıştır. Bölgemizde terör örgütlerinin faaliyet göstermesi ve barınmalarına engel olmak için yoğun olarak icra edilmekte olan faaliyetler azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.” diye belirtildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)