Alexa

Karakola Saldırı: 9 Şehit, 11 Yaralı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Durak karakolunun bulunduğu bölgeye PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Bu saldırıda 9 asker şehit olurken , 11 askerin yaralandığı açıklandı.

Karakola Saldırı: 9 Şehit, 11 Yaralı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde  PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen kalleş saldırıda  9 asker şehit oldu. 11 askerin yaralandığı belirtildi.

Olayla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada: Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Durak karakolunun bulunduğu bölgeye BTÖ mensubu teröristlerce sabah 09.45’te bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş; saldırıda ilk alınan bilgiye göre maalesef 9 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, TSK mensuplarına ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" denildi.

Şehit olan askerlerin 6'sının jandarma, 3'ünün ise piyade olduğu ifade edildi. Ayrıca vatandaşlar arasında da yaralanların olduğu bilgisine ulaşıldı.

Saldırı jandarmanın yol üzerinde bulunan kontrol noktasına yönelik yapıldığı ortaya çıktı.


 
YORUM EKLE