Karantinaya Alınan Öğretmenler İdari İzinli Sayılmalı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin ek ders ücretlerinin ödenmemesinin kabul edilemeyeceğini belirtti.

Güncel 25.10.2020, 08:52 25.10.2020, 09:59
Karantinaya Alınan Öğretmenler İdari İzinli Sayılmalı

Covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin ek ders ücretlerinin ödenmeyeceğine dair açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, MEB'in bazı illere gönderdiği görüş yazısı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, Bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Geylan, öğretmen ve okul yöneticilerinin idari izinli sayılmasını ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemesini istedi.

Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin DARİ İZİNLİ sayılması ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemesi gerektiğine işaret eden Genel Başkan Talip Geylan yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Karantinaya Alınan Öğretmenlerimizin Ücreti Kesilemez!"

"Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının telafi edilmesi için büyük gayret ortaya koyuyorlar. Ancak MEB, bazı illere gönderdiği görüş yazısıyla, bu süreçte covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve yöneticilerimizin ücretlerinin ödenmeyeceğini bildirdi. Bu kabul edilemez! Aylardır sadece eğitimde değil, vefa grupları ve filyasyon ekiplerinde de görev alarak türlü fedakarlıklarla hizmet üreten eğitim çalışanlarını cezalandırmak anlamına gelen bu tutum derhal düzeltilmelidir. Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimiz de İDARİ İZİNLİ sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemelidir. Bu ülkenin bütçesi, karantinaya alınan meslektaşlarımızın üç kuruşluk ek ders ücretlerinden yapılacak tasarrufla(!) şaha kalkmayacaktır herhalde! Sayın Ziya Selçuk ve Hükümet’ten beklentimiz; gerekli düzenlemeyi bir an önce hayata geçirilmesidir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık