Alexa

Kastamonu'da Eş Zamanlı Operasyon

Kastamonu merkezli Gözaltı kararı bulunan 80 kişi adreslerinden alınarak sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.

Kastamonu'da Eş Zamanlı Operasyon
banner327

Kastamonu’da “ByLock” uygulamasını kullandığı tespit edilen 80 kişinin yakalanması için 16 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında terör örgütü ile ilişkisi bulunması nedeniyle kapatılan firmaların yöneticileri ve ortakları hakkında ‘terör örgütüne üye olmak’ suçundan işlem başlatıldı.

Alınan bilgilere göre; Üftade Eğitim Yayın Anonim Şirketi, Maslak Eğitim Yayın Ajans Tic. Ltd. Şti, Taşköprü Işık Eğitim ve Ticaret Ltd. Şti, İnebolu Kardelen Eğitim Yayın Ticaret Ltd. Şti, Devrekani Altınbaşak Eğitim Yayın Ticaret Ltd. Şti ve Tosya Bahar Eğitim Yayın ve Ticaret AŞ. adlı firmaların yöneticileri hakkında soruşturma açıldı.

Ayrıca şirketlere bağlı kurumlarda çalışan ve bu kurumlardan maaş alan, prim ödemeleri yapıldığı anlaşılan bin 700 kişi üzerinde 2 aydır devam eden araştırmalar sonucunda, 80 kişinin FETÖ/PDY üyesi olduğu ve örgütün şifreli haberleşme uygulaması “ByLock” programını kullandığı belirlendi.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 21:32
YORUM EKLE