Katar, seyahat kurallarını güncelledi

Katar COVID-19 önlemleri kapsamında seyahat kurallarını güncelleyerek, COVID-19 önlemleri kapsamında yenilenmiş basitleştirilmiş seyahat kuralları yürürlüğe girdi.

Güncel 10.10.2021, 21:51
Katar, seyahat kurallarını güncelledi

Katar, COVID-19 önlemleri kapsamında yenilenmiş basitleştirilmiş seyahat kurallarını yürürlüğe koydu. Yeni güncellemeyle, 'yeşil', 'kırmızı' ve 'olağanüstü kırmızı' liste, önceki 'kehribar' listeyle birlikte yürürlüğe girerek, kısıtlamalar kaldırıldı.

11 yaşın altındaki aşısız çocuklar için – tam aşılı aile üyelerinin eşlik etmesi şartıyla – karantina gereksinimi ortadan kalktı.

188 ülke 'yeşil' olarak listelendi ve bu listedeki tüm ülkeler ve seyahat politikalarının tümü (kısa adıyla "MoPH" olarak bilinen) Halk Sağlığı Bakanlığı'nın internet sitesinde yayınlanıyor. 

Katar Turizm Operasyon Direktörü Berthold Trenkel açıklamasında, "Sunduğumuz turizm teklifimizi genişletmeye devam edip ziyaretçilerimize Orta Doğu misafirperverliğinin en iyi örneğini sunmaktan ve onların Katar'da yeni ve keşfedilmemiş maceraları deneyimlemelerine vesile olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Ayrıca küçük çocukları ailece eğlenilen bu destinasyona davet etmeyi dört gözle bekliyoruz. Havaların soğumasıyla birlikte, şimdi Katar'a seyahat etmenin ve kış güneşi kaçamağı yapmanın tam zamanı!" dedi.

Katar Hakkında:

Dünya nüfusunun %80’inin altı saatlik bir uçuşla ulaşabildiği Katar, Ortadoğu’nun kalbinde Basra Körfezinin çevrelediği bir yarımadadır. 2020 yılında Numbeo tarafından dünyanın en güvenli ülkesi seçilen Katar, tüm gezginleri içtenlikle karşılıyor ve dünyada 85’ten fazla ülkeden gelecek ziyaretçi Katar’a vizesiz giriş yapabiliyor. Katar, kolayca erişilebilen inanılmaz çeşitlilikteki turistik mekâna, Balina Köpekbalıkları ve görkemli ulusal hayvan olan Arap Antilobu da dâhil olmak üzere; çok sayıda faunaya ve floraya sahiptir. Yanı sıra, Katar’da yaşanan birçok deneyim, kültürel özgünlük ve modernliğin benzersiz birer birleşimidir. Burada, ikonik müzelerden tutun, yüksek restoranlara, heyecan verici çöl maceralarından tutun, “FIFA World Cup Qatar 2022™” de dahil olmak üzere, dünyaca ünlü birçok etkinliğe kadar, her gezgine ve her bütçeye uygun bir şey mutlaka mevcuttur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)