'Katil devlet' diyen Nagehan Alçı hakkında suç duyurusu

Nagehan Alçı ile ilgili Serdar Aydın isimli bir vatandaş Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, "Türk devletinden özür dilemesini bekliyor ve gereğinin yapılması hususunu yüce Türk yargısından arz ederim” dedi.

Güncel 30.09.2019, 22:35
'Katil devlet' diyen Nagehan Alçı hakkında suç duyurusu

 "Katil devlet" diyen Habertürk yazarı Nagehan Alçı hakkında Serdar Aydın adlı vatandaş tarafından Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Bir televizyon kanalında vatandaşları ayağa kaldıran Nagehan Alçı, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” ifadelerini kullandı. bunun üzerine Nagehan Alçı hakkında Erzincan’da Serdar Aydın isimli vatandaş Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Aydın'ın Nagehan Alçı ile ilgili suç duyurusu şöyle:

 “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ve Türk Milliyetçisi bir ailenin evladı olarak devletimle her daim gurur duymuş bir vatan evladıyım. Özel bir kanalda yayınlanan programın katılımcılarından Nagehan Alçı isimli şahsın devletime ‘katil devlet’ diyerek itibarsızlaştırmaya yönelik canlı yayında bir takım beyanlarda bulunmuştur. Şahsın bu konu hakkında yargılanması ve yüce Türk devletinden özür dilemesini bekliyor ve gereğinin yapılması hususunu yüce Türk yargısından arz ederim”

Yorumlar (0)